20191209 145027„Poetą jest ten który pisze wiersze
I ten który wierszy nie pisze
Poetą jest ten który zrzuca więzy
  I ten który więzy sobie nakłada
Poetą jest ten który wierzy
T. Różewicz

9 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie członków bialskiego klubu literackiego Maksyma. Tego dnia mieliśmy okazję dwukrotnie gościć bialskich poetów. Pierwsza część spotkania odbyła się w auli szkolnej, gdzie młodzież poznała sylwetki bialskich poetów. Maciej Szupiluk- pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej jest muzykiem, tekściarzem, poetą oraz prezesem Klubu Literackiego Maksyma. Grzegorz Szupiluk to poliglota, tłumacz, wykładowca języków obcych, a przede wszystkim znany bialski poeta.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z dorobkiem literatów, słuchając recytacji w wykonaniu samych autorów. Na koniec tego spotkania literaci wskazywali na olbrzymią wartość książki w życiu człowieka, bo jak mówi znane powiedzenie „ książka to najlepszy przyjaciel człowieka”. Tę część spotkania zorganizowała biblioteka szkolna.

Natomiast po południu odbyła się druga część spotkania- wieczorek poetycki, na który oprócz braci Szupiluków przybyła również Patrycja Rytel- z wykształcenia nauczyciel biologii, ale także znakomita poetka Maksymy.

Przy blasku świec Maksymowicze pięknie recytowali swoje utwory, dzieląc się przy tym swoimi refleksjami dotyczącymi przeczytanych tekstów.

Uczennice kl. ITL TP i III TM z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały wybrane przez siebie utwory, co było milą niespodzianką dla przybyłych gości.  Obdarowane zostały  tomikami wierszy. W kameralnej i miłej atmosferze wszyscy uczestnicy spędzili niezapomniane chwile obcując z poezją, która pozwala choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości.

Organizatorką tego spotkania była p. Anna Klebaniuk- Szołonik.