12Uczniowie klas pierwszych, w ramach lekcji wychowawczych, w pierwszym semestrze spotykali się ze szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia. W czasie tych zajęć rozmawiali o swoich prawach i obowiązkach oraz uczestniczyli w eliminacjach do szkolnego konkursu na temat praw dzieci i uczniów. Wyłonieni przedstawiciele klas wzięli udział w II etapie konkursu, który odbył się podczas Maratonu Pisania Listów     z Amnesty International.

Zwycięzcą konkursu „Prawa dziecka i ucznia” zorganizowanego przez szkolnego Rzecznika Praw Ucznia, został w tym roku uczeń klasy 1f TG Adrian Winiarek. Drugie miejsce przypadło - Dominice Piętka z klasy 1 Tl TG, a trzecie - Paulinie Kowal z klasy 1h TG. Wymienieni pierwszoklasiści wykazali się wysoką znajomością Statutu Szkoły oraz Konwencji o Prawach Dziecka. Serdecznie całej trójce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia: Tomasz Gustyn, Szkolne Koło Fotograficzne "KADR"