1planet4allf

AKCJA  PROJEKT

Z dniem 16 września 2020 r.  w ZSZ nr 1 rusza projekt „1Planet4All – Razem dla klimatu!”, który będzie realizowany we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO).

„1Planet4All – Razem dla klimatu!” jest programem łączącym elementy edukacji klimatycznej, globalnej, obywatelskiej i medialnej.

Stanowi on  część międzynarodowego projektu „1Planet4All” realizowanego w dwunastu krajach Unii Europejskiej, który ma na celu pokazać, że zmiana klimatu zachodzi na naszych oczach i dotyczy nas wszystkich: Ciebie, Twojej rodziny, miasta, kraju.

Poprzez  udział w programie stajemy się ambasadorami klimatu i dołączamy do tysięcy osób, które  chcą zmieniać świat na lepsze.

W programie „1Planet4All – Razem dla klimatu!” skupimy się na lokalnych aspektach zmiany klimatu, aby pokazać, że globalne wyzwania dotyczą każdego i każdej z nas, ale także po to, by dowieść, jak ważne są oddolne działania podejmowane przez lokalną społeczność. Nie zapomnimy również o globalnym aspekcie zmiany klimatu.

Każdy z nas może dokonać zmiany w kierunku ograniczenia kryzysu klimatycznego. Trzeba działać tu i teraz – i najważniejsze, trzeba działać razem!!

Zapraszamy do współpracy każdego ucznia, uczennicę, nauczyciela,  którym nie jest obojętny los naszej planety.

Więcej szczegółów udzielają koordynatorki projektu: p. Edyta Śliwa i p.Anna Gałązka.