85"Dobry wychowawca to ten, który nie wtłacza, a wyzwala,
nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje,
nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje”
Janusz Korczak

            Dzień Edukacji Narodowej to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. W ZSZ nr 1 uczciliśmy ten wyjątkowy dzień 13 października, w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli i przedstawicieli społeczności uczniowskiej. Prowadzący tegoroczną akademię- Julia Jasłowska (2aTg) i Oskar Patejuk (2dTg) złożyli serdeczne życzenia wszystkim pedagogom, dziękując jednocześnie za trud, poświecenie i zaangażowanie w procesie kształtowania młodych charakterów.

            W części oficjalnej głos zabrał p. dyrektor Ireneusz Długołęcki, który wyraził słowa uznania dla  nauczycieli, wychowawców występujących w roli przewodników dla swoich wychowanków na edukacyjnej ścieżce pełnej wyzwań i niełatwych wyborów. W dalszej części spotkania nastąpiło wręczenie Nagród Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

            Przemiłym akcentem szkolnej uroczystości była muzyczna niespodzianka przygotowana przez uczniów – Mateusza Szostakiewicza (1Ti) i Wojtka Maksymiuka (3Ti). Wyjątkowe brzmienia utworów - „Amazing Grace” i „Zacznij od Bacha” wprowadziły słuchaczy w niezwykły nastrój. 

Zdjęcia: Koło Fotograficzne KADR, Wiesław Kamecki.