foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

img 20201106 154058Młodzież biorąca udział w projekcie „1Planet4All – Razem dla klimatu” pokazała w piątkowe popołudnie 6 listopada , że jeśli się czegoś chce, to można osiągnąć ten  cel mimo zmęczenia i wielu godzin spędzonych przed monitorem komputera.

Wspólnie po zajęciach lekcyjnych przystąpili do wirtualnych warsztatów, których motywem przewodnim było wypracowanie kluczowych umiejętności potrzebnych młodym dziennikarzom  w ich pracy redakcyjnej

I tak młodzi adepci szkolnej redakcji dziennikarskiej „ O klimat dbajmy i Ziemi pomagajmy” odkrywali techniki manipulacji, którą  na co dzień stosują media, uczyli się na co zwracać uwagę pozyskując informacje, kim jest fałszywy ekspert i jak go rozpoznać  oraz „docierali” się jako zespół projektowy.

Prowadzący warsztaty pan Michał Szczepanik, reprezentujący Centrum Edukacji Obywatelskiej  organizatora  projektu, uczulił młodzież by zwracała uwagę na to jakie posty lajkuje na portalach społecznościowych. Bo kłamstwo powtórzone raz jest kłamstwem, ale to samo kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą, pod którą podpisują się inni nie do końca świadomi odbiorcy cudzego, zmanipulowanego przekazu.

Szukaj

Serwisy

rdk

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz