foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

tegW ramach realizacji działań   projektowych  młodzież  ze szkolnej redakcji „ O klimat dbajmy i Ziemi pomagajmy”   wzięła udział w Internetowym Festiwalu Tygodnia  Edukacji Globalnej, który odbył się w dniach 16-19 listopada.

Festiwal  jest  częścią corocznej międzynarodowej akcji  edukacyjnej  organizowanej w celu zwrócenia uwagi na problemy o charakterze globalnym. Tematami  tegorocznego spotkania były: nierówność społeczna, zmiany klimatyczne, migracje oraz ochrona środowiska.

Wirtualny festiwal był interaktywnym spotkaniem  100  drużyn z całej Polski, które  uczestniczyły  w zabawie połączonej z nauką . Każda z drużyn  codziennie miała do wykonania  od 4 do 6  wirtualnych  zadań, które następnie zamieszczane były na specjalnie przygotowanej platformie. Wszystkie zadania miały  na celu zainspirowanie młodzieży do  pogłębienia  wiedzy na temat współzależności globalnych.

W przerwach między wykonywanymi zadaniami młodzież miała możliwość nawiązania kontaktów z pozostałymi uczestnikami zabawy oraz podzielenia się swoimi  przemyśleniami i odczuciami dotyczącymi poruszanych spraw.

W zabawie nie było przegranych, wszyscy zwyciężyli, a główną nagrodą było poszerzenie perspektyw i zdobycie wiedzy .

teg poster

Szukaj

Serwisy

rdk

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz