3W dniach 8 -10 kwietnia 2021 roku uczennica naszej szkoły - Klaudia Sibińska z klasy 3Tg- brała udział w zawodach III stopnia XXXI OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ: Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka, która została przeprowadzona w Poznaniu. Klaudia po raz kolejny wykazała się dobrym przygotowaniem oraz dużą ilością wiedzy i uzyskała tytuł finalisty.

Dzięki temu Klaudia uzyskała indeks na wybrane przez siebie uczelnie i kierunki.

Wśród nich są m.in.:

1.  Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (filologia polska, kulturoznawstwo, teologia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, nauki o rodzinie, prawo kanoniczne- specjalność kanoniczno-cywilna, filozofia, historia sztuki, cywilizacja śródziemnomorska, muzeologia, filologia- spec. filologia klasyczna, filologia- spec. filologia włoska, informatyka, matematyka, fizyka, chemia)
  2.  Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie (teologia, nauki o rodzinie )
  3. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu ( wszystkie kierunki z wyjątkiem kierunku psychologia oraz kierunków, na których obowiązuje egzamin wstępny)
  4. Uniwersytet Szczeciński ( teologia, nauki o rodzinie, italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem)
  5. Akademia Ignatianum w Krakowie (wybrany kierunek poza kierunkiem filologia angielska)
  6. Uniwersytet Opolski (nauki o rodzinie, teologia, turystyka i kultura śródziemnomorska)
  7. Uniwersytet Śląski (administracja, nauki o rodzinie, prawo, przedsiębiorczość, teologia)
  8. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie (teologia, archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, historia, turystyka historyczna, historia sztuki, ochrona dóbr kultury)
  9. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (wybrany kierunek).

Poza tym Klaudia otrzymała jeszcze inne nagrody rzeczowe i książkowe.

W przygotowaniach do XXXI OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ pomagała Klaudii p. Agnieszka Brodacka- Hordejuk.

Gratulujemy Klaudii kolejnego już sukcesu w tym roku szkolnym.