12Zacną rzeczą jest uczyć się, jeszcze zacniejszą nauczać”

Mark Twain

14 października to dzień, w którym nauczyciele i wszyscy pracownicy oświaty obchodzą swoje święto. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z udziałem zaproszonych gości, pedagogów i pracowników administracyjnych. W części oficjalnej, słowa uznania przekazał nauczycielom prezydent miasta, pan Michał Litwiniuk, który z nieskrywaną sympatią opowiadał o doniosłości tej profesji nie tylko dla lokalnej społeczności, ale i dla szerszego grona. Następnie, swoją wdzięczność za pracę pedagogów  w procesie kształtowania młodych charakterów wyraził dyrektor szkoły, pan Ireneusz Długołęcki. Zwracając uwagę na niezastąpioną rolę nauczyciela w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji, pan dyrektor podziękował gronu pedagogicznemu za poświecenie i troskę o dobro wychowanków.

W trakcie uroczystości wręczono również Nagrody Dyrektora– nauczycielom w uznaniu za pracę dydaktyczno – wychowawczą i pracownikom obsługi za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków zawodowych.

Idealnym dopełnieniem uroczystości były muzyczne występy uczniów. Znane  wszystkim utwory, zaśpiewane z niezwykłym zaangażowaniem, wprowadziły wszystkich słuchających w wyjątkowy nastrój.

Foto: Szkolne Koło Fotograficzne KADR – Karolina Czauderna (1eTP), Maria Kowalik (1eTP).