img 02238 i 11 października b.r. uczniowie oraz zespół nauczycieli, uczących przedmiotów w zawodzie technik architektury krajobrazu, włączyli się w coroczną akcję Klubu Gaja pt. „Święto Drzewa”. Święto to jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja na rzecz ochrony środowiska i klimatu, popartym realnym działaniem – sadzeniem oraz ochroną drzew.

Tegoroczne obchodzenie Święta Drzewa, przypadającego na 10 października, odbyło się pod hasłem „Święto Drzewa dla przyrody”. W bieżącym  roku szkolnym, w ramach odpowiedzi na wezwanie Klubu Gaja, wykonaliśmy aranżację zaprezentowaną przed aulą szkoły, która miała na celu uświadomić nam wszystkim, jak cennym elementem krajobrazu są drzewa oraz roślinność drzewiasta.

Braliśmy pod uwagę ich walory estetyczne, takie jak owoce i kora. Przedstawiliśmy  przykłady ciekawych okazów drzew o nietypowych barwach i fakturach kory. Pokazaliśmy także typy owoców, stanowiących jednocześnie pokarm dla zwierząt w różnych okresach sezonu wegetacyjnego. Dodatkowo, w wybranym wcześniej zakątku szkolnego ogrodu, posadziliśmy krzewy miododajne, stanowiące źródło pokarmu dla owadów. Zasadzone zostały one tuż obok „mini hotelu”, w którym mogą zamieszkać. W pobliżu zrealizowanego  w poprzednim roku zakątka dla ptaków, pojawił się zapowiadany wcześniej akcent kompozycyjny – karmnik. Tego typu element wyposażenia ogrodu będzie stanowił dla nich zaproszenie do ogrodu i dodatkowe wsparcie w trudnym w okresie zimowym.

W przygotowaniu oraz realizacji wymienionych działań brali udział uczniowie klasy 3ktG  oraz nauczyciele przedmiotów z zakresu architektury krajobrazu: Jolanta Jeleń, Marta Osiej, Joanna Żarkiewicz  i  podobnie jak w poprzednim roku  -część grona pracowników szkolnej administracji.