foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

warsztaty piernikowe w przedszkoluWe wtorek, 30 listopada 2021 roku, w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Białej Podlaskiej zapachniało już świętami. I to dosłownie! Wszystko za sprawą warsztatów piernikowych z Ekonomikiem, przeprowadzonych przez panią Wioletę Kuliczankę w grupie Żabek i przez panią Dorotę Stepiuk-Drewulską w grupie Sówek.

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej opowieści o historii piernikowego ciasta, a także poznania przypraw i innych składników potrzebnych do produkcji tych słodkich przysmaków. Następnie dzieci wysłuchały bajki o Jasiu i Małgosi przeczytanej przez prowadzące warsztaty. Po czym dzieci z pomącą uczennic z klasy hotelarskiej z zaangażowaniem zabrały się do pracy zaczynając od smarowania białym i zielonym lukrem pierniczków w kształcie bombki i choinki.  Do ozdabiania wykorzystano ozdoby z masy cukrowej, kolorowe cukierki, posypkę i inne produkty dzięki którym pierniki nabrały świątecznego wyglądu. Wszyscy czuli ogromną radość i satysfakcję.

Najprzyjemniejszym punktem spotkania była degustacja przepięknie udekorowanych słodkości. Warsztaty z dekorowania pierniczków dla przedszkolaków, były świetnym ćwiczeniem przed pieczeniem pierników z rodzicami i dekorowaniem ich w domu.

Na zakończenie każde dziecko dostało dyplom ukończenia ,,WARSZTATÓW PIERNIKOWYCH W EKONOMIKU”.

Pierniki na warsztaty dla przedszkolaków upiekła młodzież z klas gastronomicznych na kursie cukiernika pod czujnym okiem pani Moniki Makarewicz, Małgorzaty Przywuskiej  i Jolanty Gromelskiej.

Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz