warsztaty piernikowe w przedszkoluWe wtorek, 30 listopada 2021 roku, w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Białej Podlaskiej zapachniało już świętami. I to dosłownie! Wszystko za sprawą warsztatów piernikowych z Ekonomikiem, przeprowadzonych przez panią Wioletę Kuliczankę w grupie Żabek i przez panią Dorotę Stepiuk-Drewulską w grupie Sówek.

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej opowieści o historii piernikowego ciasta, a także poznania przypraw i innych składników potrzebnych do produkcji tych słodkich przysmaków. Następnie dzieci wysłuchały bajki o Jasiu i Małgosi przeczytanej przez prowadzące warsztaty. Po czym dzieci z pomącą uczennic z klasy hotelarskiej z zaangażowaniem zabrały się do pracy zaczynając od smarowania białym i zielonym lukrem pierniczków w kształcie bombki i choinki.  Do ozdabiania wykorzystano ozdoby z masy cukrowej, kolorowe cukierki, posypkę i inne produkty dzięki którym pierniki nabrały świątecznego wyglądu. Wszyscy czuli ogromną radość i satysfakcję.

Najprzyjemniejszym punktem spotkania była degustacja przepięknie udekorowanych słodkości. Warsztaty z dekorowania pierniczków dla przedszkolaków, były świetnym ćwiczeniem przed pieczeniem pierników z rodzicami i dekorowaniem ich w domu.

Na zakończenie każde dziecko dostało dyplom ukończenia ,,WARSZTATÓW PIERNIKOWYCH W EKONOMIKU”.

Pierniki na warsztaty dla przedszkolaków upiekła młodzież z klas gastronomicznych na kursie cukiernika pod czujnym okiem pani Moniki Makarewicz, Małgorzaty Przywuskiej  i Jolanty Gromelskiej.