foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

20211206 134737Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym,  w naszej szkole zorganizowaliśmy warsztaty piernikowe dla uczniów zaprzyjaźnionych  szkół podstwowych. Ideą tej inicjatywy jest  zapoznanie z zawodami z branży gastronomicznej  oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniem dotyczącym kulinarnych tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

6 grudnia gościlismy uczniów z klasy 4  Szkoły Podstawowej nr 2 im Bohaterskich Lotników Podlasia. Nasi goście poznali tradycje w zakresie słodkich wypieków oraz  mieli okazję wcielić się w rolę cukierników.  Czwartoklasici uważnie wysłuchali prelekcji,a także  z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy, wykrawając piernikowe ciasteczka, lukrując pierniki oraz tworząc fantazyjne wzory z cukrowych ozdób i posypek.

To spotkanie było również okazją do rozmów na temat szkoły średniej- wyboru zawodu i zainteresowań. Pomimo tego że nasi goście uczęśzczają dopiero do czwartej klasy, bardzo chętnie zadawali pytania uczniom naszej szkoły dotyczące kształcenia się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Zawód cukiernika oraz ciekawe zajęcia praktyczne bardzo spodobały się dzieciom. Na zakończenie spotkania dostały one dyplomy udziału w WARSZTATACH PIERNIKOWYCH W EKONOMIKU.

Zajęcia przygotowała młodziez z klasy 1d pod czujnym okiem wychowawcy oraz nauczyciela zawodu p.Małgorzaty Przywuskiej.

Koordynatorzy warsztatów : Dorota Stepiuk-Drewulska, Wioleta Kuliczanka, Agnieszka Brodacka-Hordejuk.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz