20211206 134737Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym,  w naszej szkole zorganizowaliśmy warsztaty piernikowe dla uczniów zaprzyjaźnionych  szkół podstwowych. Ideą tej inicjatywy jest  zapoznanie z zawodami z branży gastronomicznej  oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniem dotyczącym kulinarnych tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

6 grudnia gościlismy uczniów z klasy 4  Szkoły Podstawowej nr 2 im Bohaterskich Lotników Podlasia. Nasi goście poznali tradycje w zakresie słodkich wypieków oraz  mieli okazję wcielić się w rolę cukierników.  Czwartoklasici uważnie wysłuchali prelekcji,a także  z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy, wykrawając piernikowe ciasteczka, lukrując pierniki oraz tworząc fantazyjne wzory z cukrowych ozdób i posypek.

To spotkanie było również okazją do rozmów na temat szkoły średniej- wyboru zawodu i zainteresowań. Pomimo tego że nasi goście uczęśzczają dopiero do czwartej klasy, bardzo chętnie zadawali pytania uczniom naszej szkoły dotyczące kształcenia się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Zawód cukiernika oraz ciekawe zajęcia praktyczne bardzo spodobały się dzieciom. Na zakończenie spotkania dostały one dyplomy udziału w WARSZTATACH PIERNIKOWYCH W EKONOMIKU.

Zajęcia przygotowała młodziez z klasy 1d pod czujnym okiem wychowawcy oraz nauczyciela zawodu p.Małgorzaty Przywuskiej.

Koordynatorzy warsztatów : Dorota Stepiuk-Drewulska, Wioleta Kuliczanka, Agnieszka Brodacka-Hordejuk.