img2021120713503107 grudnia br. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Białej Podlaskiej. Tym razem była to najstarsza grupa przedszkolna- sześciolatki. Dzieci z niecierpliwością czekały na zorganizowane im w naszej szkole warsztaty piernikowe. Miało to związek z entuzjazmem i zadowoleniem po warsztatach grupy, którą gościliśmy z tego samego przedszkola tydzień wcześniej- 29 listopada. Dzieci miały okazję poznać tradycje związane z wypiekiem ciasta piernikowego. Mogły wcielić się w rolę cukierników podczas dekorowania lukrem, kolorowymi ozdobami z masy cukrowej, posypkami oraz cukierkami pierników w kształcie bombek i choinek. Wykonywane zadania sprawiały dzieciom wiele radości. Uwieńczeniem warsztatów było wręczenie każdemu dziecku dyplomu ukończenia ,,WARSZTATÓW PIERNIKOWYCH W EKONOMIKU”.

Pierniki zostały wypieczone na kursie cukiernika realizowanym w naszej szkole przez młodzież klas gastronomicznym pod czujnym okiem nauczycieli zawodu p. Monikę Makarewicz i Jolantę Gromelską

Zajęcia zostały przygotowane przez uczniów klas hotelarskich pod opieką koordynatorów warsztatów p. Wiolety Kuliczanki, p.Doroty Stepiuk- Drewuskiej, p. Agnieszki Brodackiej- Hordejuk.