foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

dscf37183 grudnia  w naszej szkole, w ramach akcji charytatywnych, zorganizowany został kiermasz świątecznych pierników. Celem akcji była  sprzedaż polukrowanych i pięknie udekorowanych  bożonarodzeniowych słodkości. Kiermasz był również okazją do wprowadzenia magii Świąt Bożego Narodzenia w mury naszej szkoły. Grudniowy czas, dźwięk świątecznych kolęd, zapach pierników, dekoracyjnie nakryty stół  zainicjował ideę wzajemnej międzyludzkiej pomocy.

 Dzięki dużemu zainteresowaniu i hojności nauczycieli oraz uczniów, sprzedaliśmy wszystkie pierniczki w przeciągu dwóch przerw, tym samym uzyskując kwotę 590 zł.

Bez Was, naszej wspaniałej szkolnej społeczności, nie było by takiej akcji. Jesteście WIELCY! Pokazaliście, że możemy wspólnie działać i zjednoczyć się na rzecz potrzebującym pomocy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomogli nam w realizacji tego przedsięwzięcia, klasom  które sukcesywnie przynosiły surowce i produkty  niezbędne do wyrobu ciasta piernikowego oraz kolorowe posypki. Podziękowania kierujemy szczególnie w stronę uczniów z klas gastronomicznych i hotelarskich, które pod czujnym okiem nauczycieli zawodu: Małgorzaty Przywuskiej, Elżbiety Horodeckiej, Moniki Makarewicz oraz Krystyny Tarkowskiej upiekły nam pierniki, a następnie pięknie  je udekorowały i zapakowały. Przy dekorowaniu pomogły nam również podopieczne szkolnego Internatu, które w ramach warsztatów piernikowych  w czwartkowe popołudnie poświęciły swój czas, poznając i wdrażając w życie nowe techniki zdobienia piernikowych ciasteczek.

Cały dochód  z tej akcji przeznaczyliśmy na cele charytatywne, takie jak: szlachetna paczka, świąteczna paczka ekonomika, paczuszka dla maluszka oraz na fundację Dom Belli, która daje schronienie bezdomnym kotom.

Pamiętając, że dobro wraca i warto pomagać- jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Mamy  jednocześnie nadzieję na kolejne wspólne działania charytatywne.

Koordynatorzy akcji : Wioleta Kuliczanka Agnieszka Brodacka-Hordejuk, , Anita Jasieńczuk,

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz