dscf37183 grudnia  w naszej szkole, w ramach akcji charytatywnych, zorganizowany został kiermasz świątecznych pierników. Celem akcji była  sprzedaż polukrowanych i pięknie udekorowanych  bożonarodzeniowych słodkości. Kiermasz był również okazją do wprowadzenia magii Świąt Bożego Narodzenia w mury naszej szkoły. Grudniowy czas, dźwięk świątecznych kolęd, zapach pierników, dekoracyjnie nakryty stół  zainicjował ideę wzajemnej międzyludzkiej pomocy.

 Dzięki dużemu zainteresowaniu i hojności nauczycieli oraz uczniów, sprzedaliśmy wszystkie pierniczki w przeciągu dwóch przerw, tym samym uzyskując kwotę 590 zł.

Bez Was, naszej wspaniałej szkolnej społeczności, nie było by takiej akcji. Jesteście WIELCY! Pokazaliście, że możemy wspólnie działać i zjednoczyć się na rzecz potrzebującym pomocy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomogli nam w realizacji tego przedsięwzięcia, klasom  które sukcesywnie przynosiły surowce i produkty  niezbędne do wyrobu ciasta piernikowego oraz kolorowe posypki. Podziękowania kierujemy szczególnie w stronę uczniów z klas gastronomicznych i hotelarskich, które pod czujnym okiem nauczycieli zawodu: Małgorzaty Przywuskiej, Elżbiety Horodeckiej, Moniki Makarewicz oraz Krystyny Tarkowskiej upiekły nam pierniki, a następnie pięknie  je udekorowały i zapakowały. Przy dekorowaniu pomogły nam również podopieczne szkolnego Internatu, które w ramach warsztatów piernikowych  w czwartkowe popołudnie poświęciły swój czas, poznając i wdrażając w życie nowe techniki zdobienia piernikowych ciasteczek.

Cały dochód  z tej akcji przeznaczyliśmy na cele charytatywne, takie jak: szlachetna paczka, świąteczna paczka ekonomika, paczuszka dla maluszka oraz na fundację Dom Belli, która daje schronienie bezdomnym kotom.

Pamiętając, że dobro wraca i warto pomagać- jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Mamy  jednocześnie nadzieję na kolejne wspólne działania charytatywne.

Koordynatorzy akcji : Wioleta Kuliczanka Agnieszka Brodacka-Hordejuk, , Anita Jasieńczuk,