foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

IMG 1311W dniach 2-3 grudnia w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów z Amnesty International.

            Uczniowie i nauczyciele pisali listy w obronie tzw. więźniów sumienia, których pozbawiono wolności z uwagi na poglądy, przekonania, a także dążenia do ujawnienia prawdy o nadużyciach władzy czy działania na rzecz upowszechnienia  praw człowieka.

            W sumie napisaliśmy 1117 listów, z czego najwięcej – 270 – w obronie młodej chińskiej dziennikarki Zhang Zhan, która informowała w mediach społecznościowych o kryzysie związanym z Covid-19. Pisała o zatrzymywaniu niezależnych reporterów i reporterek oraz nękaniu rodzin osób chorych na koronawirusa. W rezultacie zatrzymano ją i skazano na cztery lata więzienia.

            W organizację wydarzenia pod kierunkiem p. Aleksandry Kozak-Kowalewskiej zaangażowała się grupa młodzieży z klasy 1 Tk, 2 Ta i 2 Tl.

Podczas Maratonu miał miejsce także konkurs dotyczący znajomości praw dziecka oraz praw i obowiązków ucznia adresowany do uczniów klas pierwszych.

chiny

IMG 1310

IMG 1311

Logo Kombi S HG RGB Kopie

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz