IMG 1311W dniach 2-3 grudnia w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów z Amnesty International.

Uczniowie i nauczyciele pisali listy w obronie tzw. więźniów sumienia, których pozbawiono wolności z uwagi na poglądy, przekonania, a także dążenia do ujawnienia prawdy o nadużyciach władzy czy działania na rzecz upowszechnienia  praw człowieka.

W sumie napisaliśmy 1117 listów, z czego najwięcej – 270 – w obronie młodej chińskiej dziennikarki Zhang Zhan, która informowała w mediach społecznościowych o kryzysie związanym z Covid-19. Pisała o zatrzymywaniu niezależnych reporterów i reporterek oraz nękaniu rodzin osób chorych na koronawirusa. W rezultacie zatrzymano ją i skazano na cztery lata więzienia.

W organizację wydarzenia pod kierunkiem p. Aleksandry Kozak-Kowalewskiej zaangażowała się grupa młodzieży z klasy 1 Tk, 2 Ta i 2 Tl.

Podczas Maratonu miał miejsce także konkurs dotyczący znajomości praw dziecka oraz praw i obowiązków ucznia adresowany do uczniów klas pierwszych.

chiny

Logo Kombi S HG RGB Kopie