266523285 1790962654430318 5550238787981434895 nW ostatni weekend w całej Polsce działy się cuda.

Do rodzin,  które z niezależnych od siebie przyczyn, znalazły się w trudnej sytuacji, wolontariusze Szlachetnej Paczki dostarczyli mądrą pomoc...mądrą, czyli taką, która daje szansę na zmianę. W tym roku w te działania, aktywnie zaangażowała się cała nasza szkolna społeczność.

Już w listopadzie została zorganizowana zbiórka produktów na ciasto piernikowe oraz dobrowolnych wpłat pieniężnych. Zbiórkę prowadził wolontariat szkolny pod opieką pań: Agnieszki Brodackiej-Hordejuk i Anity Jasieńczuk.  Pod czujnym okiem nauczycieli: Jolanty Gromelskiej i Małgorzaty Przywuskiej młodzież z klas gastronomicznych oraz hotelarskich upiekła pyszne pierniki. Następnie z pomocą pań: Wiolety Kuliczanki, Moniki Makarewicz i Elżbiety Horodeckiej  pierniki zostały odpowiednio udekorowane lukrem oraz dekoracjami z masy cukrowej.

Część pierników, po zapakowaniu przez uczennice z klasy 1eT- Karolinę Czauderna i Marię Kowalik, zostały przekazane do Magazynu Szlachetnej Paczki, a stamtąd trafiły do darczyńców jako podziękowania. Reszta została zapakowana przez uczennice klasy 3hTg z grupy technik hotelarstwa i przekazana na kiermasz świąteczny, z którego dochód częściowo przeznaczono na Szlachetną Paczkę.

Indywidualnie swoją cegiełkę, w wysokości 200zł, dorzucił rodzic- Mariusz Hermanowski. Łącznie zebrano 1200 złotych, za co została kupiona lodówka. Lodówka była jedną z głównych potrzeb wielodzietnej rodziny, której nie mógł zapewnić główny darczyńca.

Uczennice klasy II gT- Karolina Olesiejuk i Izabela Hermanowska pomagały przygotować na finał Magazyn Szlachetnej Paczki, a uczennice klasy I eT- Natalia Melaniuk i Julia Kulka osłodziły wolontariuszom pracę pysznymi muffinkami.

Akcja miała również walor wychowawczy, była doskonałą okazją do promowania postaw prospołecznych wśród uczniów.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie tym, którzy wspomogli akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Ostatni tydzień pokazał jak Szlachetna Paczka łączy ludzi, którzy chcą pomagać innym oraz ile radości daje pomaganie. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nieść pomoc. Dzięki Wam osoby, które każdego dnia walczą o lepsze jutro, otrzymały nadzieję i inspirację do samodzielnego poradzenia sobie w życiu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom Ekonomika, którzy pomagali w tej jakże szlachetnej akcji pomocy.