foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

266523285 1790962654430318 5550238787981434895 nW ostatni weekend w całej Polsce działy się cuda.

Do rodzin,  które z niezależnych od siebie przyczyn, znalazły się w trudnej sytuacji, wolontariusze Szlachetnej Paczki dostarczyli mądrą pomoc...mądrą, czyli taką, która daje szansę na zmianę. W tym roku w te działania, aktywnie zaangażowała się cała nasza szkolna społeczność.

Już w listopadzie została zorganizowana zbiórka produktów na ciasto piernikowe oraz dobrowolnych wpłat pieniężnych. Zbiórkę prowadził wolontariat szkolny pod opieką pań: Agnieszki Brodackiej-Hordejuk i Anity Jasieńczuk.  Pod czujnym okiem nauczycieli: Jolanty Gromelskiej i Małgorzaty Przywuskiej młodzież z klas gastronomicznych oraz hotelarskich upiekła pyszne pierniki. Następnie z pomocą pań: Wiolety Kuliczanki, Moniki Makarewicz i Elżbiety Horodeckiej  pierniki zostały odpowiednio udekorowane lukrem oraz dekoracjami z masy cukrowej.

Część pierników, po zapakowaniu przez uczennice z klasy 1eT- Karolinę Czauderna i Marię Kowalik, zostały przekazane do Magazynu Szlachetnej Paczki, a stamtąd trafiły do darczyńców jako podziękowania. Reszta została zapakowana przez uczennice klasy 3hTg z grupy technik hotelarstwa i przekazana na kiermasz świąteczny, z którego dochód częściowo przeznaczono na Szlachetną Paczkę.

Indywidualnie swoją cegiełkę, w wysokości 200zł, dorzucił rodzic- Mariusz Hermanowski. Łącznie zebrano 1200 złotych, za co została kupiona lodówka. Lodówka była jedną z głównych potrzeb wielodzietnej rodziny, której nie mógł zapewnić główny darczyńca.

Uczennice klasy II gT- Karolina Olesiejuk i Izabela Hermanowska pomagały przygotować na finał Magazyn Szlachetnej Paczki, a uczennice klasy I eT- Natalia Melaniuk i Julia Kulka osłodziły wolontariuszom pracę pysznymi muffinkami.

Akcja miała również walor wychowawczy, była doskonałą okazją do promowania postaw prospołecznych wśród uczniów.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie tym, którzy wspomogli akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Ostatni tydzień pokazał jak Szlachetna Paczka łączy ludzi, którzy chcą pomagać innym oraz ile radości daje pomaganie. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nieść pomoc. Dzięki Wam osoby, które każdego dnia walczą o lepsze jutro, otrzymały nadzieję i inspirację do samodzielnego poradzenia sobie w życiu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom Ekonomika, którzy pomagali w tej jakże szlachetnej akcji pomocy.

Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz