20211207 134202aW dniach 29.11-13.12 uczniowie klas 3lTP i 3m TP pracowali metodą projektu edukacyjnego pod opieką p. Anny Klebaniuk- Szołonik. Głównym celem projektu było utrwalenie i poszerzenie wiedzy uczniów na temat znajomości obowiązkowej lektury - „ Lalki” B. Prusa. Jako inne cele można też podać: kształtowanie umiejętności pracy w zespole, rozwijanie umiejętności pracy metodą projektu, ćwiczenie umiejętności tworzenia prezentacji multimedialnych, ilustracji do wybranego fragmentu tekstu literackiego, kształtowanie umiejętności prezentacji rezultatów swojej pracy. Uczniowie mieli za zadanie wykonać ilustrację do wybranego wcześniej fragmentu powieści oraz dokonać interpretacji tego tekstu. Była też grupa uczniów, która wykonała prezentację multimedialną dotyczącą omawianej lektury.

Projekt wymagał od uczniów wykazania się różnymi kompetencjami: językowymi, plastycznymi, technicznymi. Ta metoda uczenia pozwala  w sposób atrakcyjniejszy zdobyć i na dłużej zapamiętać treść lektury obowiązkowej na egzaminie maturalnym. Uczniowie wykonali swoje prace z wielkim zaangażowaniem i kreatywnością. Na ilustracjach można było zobaczyć m.in. piękną i wyniosłą arystokratkę Izabelę Łęcką, szlachcica Stanisława Wokulskiego czy idealistę politycznego Ignacego Rzeckiego. Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękuję za udział. Wykazaliście się bardzo dobrą znajomością lektury, pomysłowością, a prace plastyczne zostały wykonane bardzo starannie. To był naprawdę udany projekt i miejmy nadzieję, że nie ostatni!

Zapraszam do obejrzenia galerii prac uczniów