foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

owom1W ostatnim tygodniu grudnia odbył się drugi etap Interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Mediach  zorganizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z udziałem 14 uczelni na terenie całego kraju.

Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocję edukacji medialnej. W kolejnej, VIII już edycji Olimpiady, wzięli udział uczniowie naszej szkoły- Martyna Błaszczyk (4Tt), Tetiana Dmytruk (4Tm), Szymon Andrzejewski (4Ti) i Jacek Jacewicz (4Ti).

Pierwszy etap zmagań konkursowych polegał na napisaniu eseju na jeden spośród podanych tematów. Każdy z uczestników w bardzo sugestywny sposób przedstawił swoje przemyślenia dotyczące obrazu młodego pokolenia w mediach społecznościowych, czy roli środków masowego przekazu we współczesnym świecie. Troje z uczestników zakwalifikowało się do drugiego etapu, który odbył się w formie zdalnej i polegał na napisaniu testu w oparciu o podaną literaturę.

Oto krótka relacja Martyny z udziału w olimpiadzie:

Bardzo miło wspominam swój udział w VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Aby dostać się do etapu Okręgowego należało napisać esej na jeden z podanych tematów. Druga część olimpiady odbyła się w formie zdalnej. Na spotkaniu z koordynatorem panowała miła atmosfera, zapoznaliśmy się z uczestnikami, a następnie przystąpiliśmy do pisania konkursowego testu. Poziom trudności był dosyć wysoki, z uwagi chociażby na to, że  dotyczył rozległej wiedzy na temat mediów.

Polecam wszystkim zainteresowanych tą dziedziną wiedzy, aby podjęli decyzję o udziale w kolejnych edycjach  - jest to fajna przygoda oraz dodatkowe, wzbogacające doświadczenie.

owom2

owom3

Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz