84 o

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Dzień ten ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jego zadaniem jest również zapoznanie rodziców, nauczycieli, a także wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego korzystania z sieci.

W naszej szkole już od września prowadziliśmy kampanie dotyczące bezpieczeństwa w sieci.  W celu zwiększenia świadomości uczniów w kwestii zagrożeń internetowych oraz ograniczenia ryzykownych zachowań podczas korzystania z Internetu, zostało zorganizowane  spotkanie  z przedstawicielem KMP Panią Sylwią Jaworowską.

Internet coraz częściej kojarzy nam się z pojęciem „social media”. Temat mediów społecznościowych poruszaliśmy w licznych prelekcjach oraz na warsztatach medialnych, poprowadzonych przez przedstawiciela Zakładu Socjologii PSW w Białej Podlaskiej: Panią Izabelę Jaroszewską. Warsztaty odbyły się pod hasłem: „Media społecznościowe: czy jestem świadomym odbiorcą/ twórcą w mediach społecznościowych?”

W ramach sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczniów zorganizowaliśmy 2 konkursy: konkurs medialny oraz konkurs graficzny „Stop Cyberprzemocy”.

Nasze działania promowały potrzebę dbania o cyfrowe bezpieczeństwo i promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Organizatorem szkolnych akcji medialnych są: Agnieszka Brodacka-Hordejuk, Iwona Kulpa , Wioleta Kuliczanka wraz z młodzieżą.