img 20220328 131344W obliczu wielkiej tragedii, jaka spotkała naszych sąsiadów z Ukrainy, podjęto wiele inicjatyw pomocy. Wśród instytucji i osób pomagających uchodźcom znalazł się Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej. Z wielkim zaangażowaniem do inicjatywy pomocy dołączyła młodzież kształcąca się na kierunkach: technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, cukiernik. Podczas zajęć praktycznych, organizowanych w szkole oraz czasie wolnym (weekendy) uczniowie wspólnie z nauczycielami zawodu, przygotowują całodniowe wyżywienie dla ponad 200 uchodźców, przebywających na terenie miasta Biała Podlaska.

Pamiętajmy, że każdy – choćby najmniejszy – gest jest wartościowy i może być realną pomocą dla potrzebujących.