religia21 kwietnia 2022 r. w Centrum – Duszpastersko Charytatywnym w Siedlcach odbył się etap diecezjalny 26. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenia „Civitas Christiana” we współpracy z diecezjalnymi wydziałami katechetycznymi. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Klaudia Sibińska, Natalia Symeczko oraz Jakub Górski.
Do tegorocznej edycji Konkursu zgłoszonych zostało ponad 10 000 uczestników z 860 szkół w Polsce. W tym roku uczniowie odpowiadali na pytania z Księgi Jeremiasza oraz Pierwszego i Drugiego Listu świętego Piotra.

Po etapie szkolnym trzech uczniów z najlepszymi wynikami z danej szkoły (którzy uzyskali jednocześnie połowę możliwych do zdobycia punktów)  reprezentowało swoje placówki podczas etapu diecezjalnego. Ten etap Konkursu składał się z części pisemnej i ustnej. Zostały one poprzedzone wspólną modlitwą –  Celebracją Słowa Bożego.
 Do części ustnej dostało się 7 uczniów z najlepszymi wynikami. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły- Natalia Symeczko, która ostatecznie zajęła piąte miejsce.

Z każdej diecezji wyłoniono trzech laureatów, którzy będą jej reprezentantami na ostatnim, ogólnokrajowym etapie, który odbędzie się 31 maja w Niepokalanowie.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. Agnieszka Brodacka- Hordejuk oraz Urszula Filipczyk.

religia