278899891 1323649998114125 6560866187205000301 n 1W bialskich szkołach tradycją już stało się organizowanie Dnia Otwartego Szkoły. W tę tradycję, od wielu lat, wpisuje się Zespół Szkół Zawodowych 1 w Białej Podlaskiej. Tegoroczna spotkanie informacyjne skierowane do wszystkich ósmoklasistów miało miejsce 22 kwietnia b.r.

            Tego dnia została zaprezentowana bogata oferta edukacyjna ZSZ nr 1, jej baza dydaktyczna uwzględniająca specyfikę różnorodnych kierunków kształcenia. Przyszli uczniowie Ekonomika, spacerując po szkole, odwiedzali kolejno poszczególne stanowiska związane z nauczanymi przedmiotami w różnorodnych zawodach. W salach lekcyjnych miały miejsce prezentacje, instruktaże i pokazy ściśle związane z działalnością edukacyjną, a także z poszczególnymi specjalnościami. Istotnym elementem poznawania szkoły było zwiedzanie pracowni zawodowych – gastronomicznej, ekonomicznej, logistycznej, spedycyjnej, informatycznej, fryzjerskiej, hotelarskiej, chemicznej, geodezyjnej, czy architektury krajobrazu.

 

            Na zwiedzających czekało wiele atrakcji – mogli oni obejrzeć, poczuć i popróbować, jak smakuje Ekonomik.

            Wspólnie spędzony czas umiliły ciekawe quizy przedmiotowe (polonistyczne, logistyczne, matematyczne), degustacje oraz pogadanki z nauczycielami przedmiotów zawodowych. W rolę oprowadzających wcielili się uczniowie kształcący się na różnorodnych kierunkach – to właśnie oni udzielali praktycznych porad przyszłym uczniom Ekonomika.

            Dziekujemy wszystkim odwiedzającym NASZĄ SZKOŁĘ za uczestnictwo w DNIU OTWARTYM i zapraszamy ponownie, już w procesie rekrutacji do klas pierwszych.