foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

img 20220406 125151W kwietniu i maju odbyły się kolejne szkolenia dla młodzieży i nauczycieli z „Kuchni molekularnej” realizowane w ramach projektu „Kompetencje zawodowe – szansą na lepsze jutro – II edycja” nr RPLU.12.04.00-06-0065/18 współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Kuchnia molekularna to termin, który w ostatnich latach staje się coraz bardziej znany. Z niszowego sposobu gotowania, dostępnego tylko dla niektórych szefów kuchni i ich odbiorców, stał się istnym trendem, coraz szerzej ogarniającym swoim zasięgiem kuchnie świata. Podczas zajęć każdy z uczestników mógł szkolić swoje umiejętności łącząc gastronomię z nauką. Przygotowane zostały wyjątkowe potrawy przy użyciu technik i sprzętów dawniej używanych przez naukowców a nie kucharzy. Kucharz stosujący tego typu techniki to także naukowiec i artysta.

 

Podczas zajęć zostały przygotowane następujące potrawy:

- kurczak sous-vide z czerwona soczewicą, sosem miętowym i karmelizowanymi truskawkami,

- dorsz sous-vide na sałatce z flambirowanych buraków w towarzystwie musu marchewkowego i pudru oliwkowego,

- łosoś sous-vide z szparagami sosem holenderskim i chipsem bekonowym,

- pierś z kaczki sous-vide aromatyzowana dymem czereśniowym na musie z dyni z sosem z czerwonej porzeczki i karmelizowaną śliwką,

- lody czekoladowe (mrożone suchym lodem),

- sorbet awokado z nutą limonki (mrożony suchym lodem),

- pianka marchwiowa z kawiorem pomarańczowym,

- makaron z zielonej herbaty na musie owocowo-jogurtowym,

- tiramisu w nowoczesnej odsłonie,

- szarlotka z bezą i waniliową gąbką.

Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz