img 20220609 163438W dniach 8 – 10 czerwca 2022 r. uczniowie z klas 1p,1f,1g, 2k i 2d uczestniczyli w szkole przetrwania w Serpelicach nad Bugiem pod opieką Ewy Romaniuk, Katarzyny Kossowskiej i Iwony Kulpy. W trakcie trzydniowego intensywnego „wypoczynku” młodzież miała okazję sprawdzić się w niezwykle wymagających aktywnościach.

Pierwszego dnia były to: spływ pontonami, paintball, jazda quadami i strzelanie z wiatrówki. Tego dnia wieczorem uczniowie wspaniale się integrowali przy ognisku śpiewając szanty i inne znane piosenki.

Drugiego dnia uczniowie pływali kajakami od miejscowości Gnojno do Serpelic a wieczorem próbowali swoich sił w parku linowym „Relax” z podwieszanymi ścieżkami zawieszonymi w koronach drzew. Dzień zakończył się spacerem po Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach.

Ostatniego dnia młodzież poznawała walory Białowieskiego Parku Narodowego, m.in. Muzeum Przyrodniczego oraz Rezerwatu Pokazowego.

Po trzech dniach grupa się zintegrowała i  zrelaksowała. To był wspaniały czas na wspólną zabawę i odpoczynek  w otoczeniu sosnowych borów porastających piaszczyste wydmy i pobliskie wzgórza morenowe.