1. 20221027 091109W dniach 27-28 października 2022 r. uczniowie klas geodezyjnych Gabriela Turek kl. 2gT, Michał Dyjak kl. 3gTP, Jakub Kisiel kl. 3gTP, Paulina Sadowska kl. 3gTP, Kacper Ulita kl. 3gTP, Przemysław Ładniak kl. 4rTG, Maciej Mitura kl. 4rTG wzięli udział w Olimpiadzie WGiK organizowanej przez SGP – Stowarzyszenie Geodetów Polskich.

Olimpiada obejmuje wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne uczniów ponadpodstawowych i dotychczasowych ponadgimnazjalnych szkół geodezyjnych, z przedmiotów specjalistycznych w dziedzinie geodezji i kartografii, określone w odpowiednich przepisach Ministra Edukacji Narodowej, odpowiadające zakresowi wiedzy podanej w „Podstawach programowych kształcenia w zawodzie technik geodeta – 311104” i zapewniające osiągnięcie zakładanych w nich efektów kształcenia, (zgodnie z rozporządzeniami MEN z 31 marca 2017 r. oraz z dnia 16 maja 2019 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach). Na wszystkich etapach Olimpiady sprawdzane są treści programowe zarówno dla kwalifikacji (BD 31) BUD. 18 jak i (BD 32) BUD. 19.

Etap szkolny – zawody I stopnia przeprowadzane są w terminie:

–  27.10.2022 r. godz. 9:00 zadania pisemne i zadania testowe,

–  28.10.2022 r. godz. 9:00 sprawdzian terenowy.

Zawody pierwszego stopnia – etap szkolny polegają na rozwiązaniu:

a) 80 pytań testowych w czasie 90 min,

b) 4 zadań tekstowych w czasie 180 min,

c) 2 zadań praktycznych – w czasie 240 min.

Skład komisji pierwszego dnia Olimpiady:

1) mgr inż. Arkadiusz Staszewski – nauczyciel geodezji w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej,

2) mgr inż. Anna Stefanowicz – nauczyciel geodezji w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej,

3) mgr inż. Marlena Staszewska – z-ca Prezesa SGP Koła w Białej Podlaskiej, Referat Geodezji Urzędu Miasta Biała Podlaska, wykładowca Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Skład komisji drugiego dnia Olimpiady:

3) mgr inż. Marzena Skrzynecka – członek SGP, biegły sądowy, geodeta uprawniony, działalność gospodarcza w zakresie geodezji.

Uczniów do olimpiady przygotowali nauczyciele geodezji mgr inż. Arkadiusz Staszewski, mgr inż. Anna Stefanowicz, mgr inż. Sebastian Walczuk.