img 20221124 102738Po dłuższej nieobecności spowodowanej okresem pandemii, uczniowie naszej szkoły ponownie zawitali w murach Muzeum Południowego Podlasia.

Podczas dwudniowych warsztatów (23-24 XI 2022) klasy 1k oraz 1a miały możliwość :

• uczestniczenia w pogadance edukacyjnej na temat twórczości Bazylego Albiczuka;
  • zwiedzania  wystawy  stałej obejmującej dzieła mistrza samouka;
  • dokonania własnej interpretacji dzieł malarza na specjalnie przygotowanych torbachi poszewkach.

Część plastyczna, połączona z oprawą muzyczną pozwoliła uczestnikom  zajęć na chwilę wyciszenia, relaksu i zapomnienia o trudach dnia codziennego. Dała również lekcję cierpliwości, koncentracji i pokory – elementów tak pożądanych  przy wykonywaniu prac plastycznych.

Rezultaty warsztatów będą widoczne wśród społeczności szkolnej, gdy młodzież zaprezentuje swoje małe dzieła nosząc w nich przedmioty codziennego użytku.