318942085 465855395631712 1391645035699744793 n 18 2

Dnia 07.12.2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej odbyła się -VI edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej. Do konkursu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej, którego pomysłodawczynią i koordynatorką jest nauczycielka j. angielskiego w ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej pani Katarzyna Kossowska, zgłosiło się 9 uczniów ze szkół z Białej Podlaskiej, Zamościa i Garwolina.

Jak co roku, uzdolniona młodzież i panie nauczycielki z kierunku architektury krajobrazu, wykonali przepiękne stroiki świąteczne. Artystyczne prace, które są przedświąteczną wizytówką naszej szkoły, wykonane zostały pod czujnym okiem pani Joanny Żarkiewicz, Marty Osiej i Jolanty Jeleń.

Uczestnicy konkursu reprezentowali bardzo wysoki poziom zarówno wokalny jak i językowy, dlatego też obrady jury były niezwykle burzliwe. Przewodniczącą jury była pani Renata Gołowczyc, nauczycielka ZSM I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej, oceną wokalu zajął się pan Fernando La Torre Vega, multiinstrumentalista, nauczyciel ZSM I i II stopnia w Białej Podlaskiej, na poprawną wymowę zwracali uwagę mgr Daniel Sawczuk – wykładowca

j. angielskiego ABNS w Białej Podlaskiej oraz pan Mariusz Buszta kierownik Studium Języków Obcych AWF w Białej Podlaskiej. Podczas obrad jury ze swoim repertuarem wystąpił absolwent naszej szkoły, obecnie student w ABNS w Białej Podlaskiej Wojciech Maksymiuk.

Laureatką VI edycji Konkursu Piosenki Anglojęzycznej została Natalia Lindner z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie. Drugie miejsce zajęła Magdalena Bancarzewska z II LO im. E. Plater, a trzecie miejsce wyśpiewała Wiktoria Zielińska z Katolickiego Liceum im. C.K. Norwida w Białej Podlaskiej. Jury przyznało również dwa wyróżnienia - Wiktorii Androsiuk uczennicy I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego i Wiktorii Jaroszuk z S.P. nr 6 w Białej Podlaskiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Sponsorem głównym Konkursu była firma Millenium Service oraz Bahntrans Logistics. Gośćmi specjalnymi byli: właściciel firmy Millenium Service pan Damian Kotowski i pani Agnieszka Lipka- reprezentantka firmy Bahntrans Logistics. Ponadto Konkurs wsparli również: dyrektor ZSZ nr 1 Ireneusz Długołęcki, AWF Biała Podlaska, ABNS w Białej Podlaskiej, Klub muzyczny GRAMOFON, C.H. Rywal oraz wydawnictwo PEARSON. Wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizację Konkursu, a w szczególności uczniom i nauczycielom-opiekunom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Zdjęcia –koło fotograficzne KADR