img20230224095639 wynik24 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty z kształcenia kompetencji miękkich adresowane do klasy 4L TP przez naszą absolwentkę, panią Agatę Czernicką, specjalistkę ds. rozwoju zawodowego Centrum Edukacji  i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej. Uczniowie w trakcie warsztatów trenowali koncentrację uwagi i współpracę w grupie. Spotkanie było poświęcone głównie kształceniu umiejętności pracy w zespole, kreatywności, kompetencjom interpersonalnym, myśleniu kognitywnemu i autoprezentacji. Tak szeroki wachlarz tematów był gwarancją solidnej dawki wiedzy ale również dobrej zabawy. Uczniowie klasy 4L TP entuzjastycznie podeszli do proponowanych im zadań ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego, że większość  z nabywanych umiejętności decyduje o zatrudnieniu kandydata do wymarzonej pracy, a później o jego dalszej karierze. Kompetencje miękkie przydają się również w życiu prywatnym. Można  i należy je ćwiczyć, a warsztaty były ku temu świetną okazją.

Podczas zajęć pośrednik pracy pani Katarzyna Wilawer przedstawiła możliwości pracy krótkoterminowej oraz oferty pracy w ramach sieci EURES.