dscn7101W dniu 08.06.2010 w siedzibie Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów w Warszawie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom i finalistom III Olimpiady Innowacji Technicznych.

Galeria zdjęć

W imprezie wzięli udział nasi uczniowie którzy zostali finalistami OIT wraz z opiekunem Sławomirem Czubaj. Uroczystość uświetnili członkowie komisji konkursowej, kurator oświaty województwa mazowieckiego oraz przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W finale Olimpiady Innowacji Technicznych brały udział prace w kategoriach:
  • Kategoria - „Pomysł techniczny"- Sidoruk Dawid, Mentel Łukasz kl.2TI
  • Kategoria - „Pomoc dydaktyczna"- Arkadiusz Franczuk ,Paweł Hepner kl.3Ti
  • Kategoria - „Usprawnienie softwarowo - techniczne"- Wojciech Białecki, Emil Pomorski, kl.3TI

Wymienieni uczniowie naszej szkoły zostali finalistami tej olimpiady na szczeblu ogólnopolskim, są jedną z największych grup nagrodzonych. Wszyscy finaliści otrzymują tytuł Młodego Innowatora, a także są zwolnieni z egzaminu zawodowego - części pisemnej. Na wybranych uczelniach wyższych według ustaleń senatu danej uczelni, mogą się ubiegać o przyjęcie na studia bez egzaminu.
Pan Sławomir Czubaj w swoim dorobku ma już 13 finalistów.