dsc 2076W sobotę, 22 kwietnia b.r już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Tego dnia licznie przybyli do nas zaproszeni goście oraz uczniowie klas ósmych zainteresowani ofertą ZSZ nr 1. Przyszli uczniowie Ekonomika, spacerując po szkole, odwiedzali kolejno poszczególne stanowiska związane z nauczanymi przedmiotami w różnorodnych zawodach. Uczestnicząc w praktycznych zajęciach (np. z zakresu gastronomii, fryzjerstwa, programowania), naukowych eksperymentach i doświadczeniach, tegoroczni absolwenci szkół podstawowych mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat specyfiki danej specjalności.

Na zwiedzających czekało wiele atrakcji prezentowanych przez nauczycieli i uczniów w poszczególnych pracowniach – polonistycznej, matematycznej, językowej, gastronomicznej, ekonomicznej, logistycznej, spedycyjnej, informatycznej, fryzjerskiej, hotelarskiej, chemicznej, geodezyjnej, czy architektury krajobrazu.

Ponadto, ważną częścią Dnia Otwartego był pokaz mody i fryzur, dronów czy turniej piłki nożnej przeprowadzony w nowej hali sportowej Ekonomika. Nasi goście mogli także obejrzeć kroniki klasowe, albumy, prace wykonane przez młodzież oraz fotorelacje z prowadzonych zajęć i projektów edukacyjnych. Dopełnieniem zwiedzania były degustacje przy stoiskach gastronomicznych, które przyciągały uwagę zwiedzających nie tylko zapachem, ale artystyczną formą prezentacji smakowitych dań i przekąsek.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym NASZĄ SZKOŁĘ za uczestnictwo w DNIU OTWARTYM i zapraszamy ponownie, już w procesie rekrutacji do klas pierwszych.