foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

1 wynikLotnicza Akademia Wojskowa (LAW) czyli „Szkoła Orląt” w Dęblinie to uczelnia wojskowa wchodząca w skład Sił Powietrznych i kształcąca żołnierzy zawodowych i kandydatów na żołnierzy zawodowych dla potrzeb polskich Sił Zbrojnych a także personel lotniczy dla służb cywilnych.

Przy uczelni w 2011 r. powstało Muzeum Sił Powietrznych, którego misją jest upowszechnianie wartości historycznych związanych z dziejami i tradycją sił powietrznych, broni przeciwlotniczej, popularyzacja wiedzy o polskiej historii wojskowości oraz promowanie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Muzeum to największa placówka w regionie prezentująca zabytki techniki lotniczej oraz pamiątki związane z polskim lotnictwem wojskowym.

Dzięki organizatorom bialskiego konkursu pn. „Moje miasto wczoraj i dziś”, a szczególnie Stowarzyszeniu Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddział Biała Podlaska, w dn. 25 kwietnia 2024 r. czterech naszych kolegów (z klas 1a oraz 3p) oraz nauczyciel historii mogli zwiedzić Muzeum Sił Powietrznych, niektóre obiekty 4. Skrzydła Lotnictwa Szkoleniowego oraz pracownie LAW (zapoznając się z jej bogatą ofertę dydaktyczną dla studentów wojskowych i cywilnych na różnych kierunkach kształcenia).
Cała grupa miała także okazję obserwować na żywo przebieg uroczystości przekazania obowiązków dowódcy 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego.

W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki oddali hołd żołnierzom biorącym udział w ostatniej bitwie kampanii wrześniowej 1939 r. składając znicze pod pomnikiem gen. Franciszka Kleeberga w Kocku.

Szukaj

Serwisy

logo warsztaty

internat

digischool

ekonomiksu

doradztwo

aktywna tablica

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz