foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

2buj8i78 wynik22 maja 2024 roku uczniowie z klasy IV Th wzięli udział w spotkaniu z technikiem kryminalistyki aspirantem sztabowym Grzegorzem Kisielem z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Spotkanie odbyło się w na terenie Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w ramach jubileuszowych XXV Bialskich Dni Książki Dziecięcej

Celem spotkania było zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy technika kryminalistyki. Część teoretyczna przybliżyła uczniom zakres obowiązków i wymagania stawiane przed technikami kryminalistyki, a także pozwoliła na lepsze zrozumienie specyfiki tej profesji. Praktyczna część wykorzystywała specjalistyczny sprzęt, dzięki czemu uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, jak wygląda praca na miejscu zdarzenia.

Uczniowie zapoznali się z taktyką oraz wyposażeniem niezbędnym do ujawniania oraz zabezpieczenia śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia. W trakcie zajęć technik zapoznał uczniów z rodzajami śladów kryminalistycznych, sposobem ich zabezpieczania, metodami pakowania, praktycznymi sposobami ujawniania i zabezpieczania śladów różnego rodzaju. Ponadto zaprezentował sprzęt będący na wyposażeniu funkcjonariusza techniki kryminalistycznej.

Zajęcia okazały się bardzo ciekawe i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodych ludzi. Dla wielu uczniów może to być inspiracja do dalszego zgłębiania tajników pracy w służbach mundurowych.

6t0e4wgn wynik9d6ennvt wyniksdwxr1xa wynik2buj8i78 wynik

Szukaj

Serwisy

logo warsztaty

internat

digischool

ekonomiksu

doradztwo

aktywna tablica

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz