1_Dane_statystyczne_Uczniowie klasy 3Tb w ramach lekcji matematyki pracowali metodą projektu w dniach od 4 kwietnia do 18 maja 2011r. Hasłem przewodnim projektu było: „Zbieranie i opracowywanie danych statystycznych". W obrębie zagadnienia uczniowie podzielili się na pięć grup i sami wybrali tematy szczegółowe.

Efektem ich prac są prezentacje multimedialne, które poszczególne grupy prezentowały 24 maja podczas lekcji otwartej. Po tej lekcji odbyła się też dyskusja nad projektami i ich krótkie omówienie.
A, oto tematy projektów i prezentacje (zachęcam do obejrzenia, bardzo ciekawe):

• Gr1 – „Emigracja ludności z powiatu bialskiego w latach 2005-2009"

• Gr2 – „Matematyka lubiana czy nie??"

• Gr3 – „Miesięczne wydatki rodzin na dziecko w Białej Podlaskiej"

• Gr4 – „Ankieta badająca stosunek uczniów kl. IV Technikum do matury i egzaminu zawodowego w ZDZ i ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej"

• Gr5 – „Poziom wiedzy matematyczno-logicznej uczniów ZSZ Nr 1 im. KEN w Białej Podlaskiej"

Tomasz Chazan