foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

100_30914 listopada 2011 roku odbył się finał konkursu w Zespole Szkół Spożywczo – Gastronomiczny w Warszawie. W konkursie startowało 12 ekip z Polski i jedna z Berlina. Drużyny te zostały wcześniej wyselekcjonowane spośród 38 zgłoszonych.

Galeria zdjęć

Naszą szkołę w finale konkursu reprezentowali:


W konkursie kulinarnym:
-Katarzyna Dołęgowska
-Marcin Milczarski


W konkursie kelnerskim:
-Marta Lubowiecka, która zajęła II miejsce

Konkurs kelnerski oceniało jury profesjonalne w składzie:
Grzegorz Górnik – Prezes Krajowego Stowarzyszenia Kelnerów
Paweł Gurszyński – Mistrz kelnerstwa
Jan Stawarz – Mistrz kelnerstwa
Zbigniew Nowocień – nauczyciel
Marcin Białek - nauczyciel

Profesjonalne Jury degustacyjne pracowało w składzie:
Andrzej Bryk – przewodniczący
Paweł Malewski - Prezes Stalgast Sp. z o.o.
Michał Tkaczyk - Szef kuchni hotelu Bristol
Robert Talarek - Szef kuchni bankietowej hotelu Sheraton
Bogusława Pawelska Kozon - nauczyciel
Dariusz Dudziuk – nauczyciel

Jury techniczne:
Krzysztof Szulborski – przewodniczący
Jarosław Uściński - Restauracja Monsfera
Magdalena Górska – nauczyciel
Cezary Skalski – nauczyciel

W trakcie gdy uczestnicy Konkursów rywalizowali w pocie czoła z drżącymi rękoma, pozostali uczniowie i nauczyciele przybyli gościnnie do szkoły na Komorskiej, uczestniczyli w pokazowych szkoleniach. W szkolnej sali gimnastycznej przez kilka godzin odbywały się przygotowane przez organizatorów i sponsorów pokazowe szkolenia zawodowe i pokazy sponsorskie. Prowadzony przez Szefa Kuchni Stefana Birka panel szkoleniowy mógł zadowolić praktycznie wszystkich przybyłych. W programie znalazły się szkolenia i pokazy z zakresu obróbki wstępnej, krojenia i rozdrabniania warzyw i owoców firmy Robot coupe, wykład odnoszący się do stosowania świeżych ziół firmy Swedeponic, prezentacja firmy Meridon, przez cały dzień swój kunszt prezentowali Marek Rybacki i Mariusz Gachewicz ucząc podstaw carvingi. Pokazowe dania kulinarne z zastosowaniem różnych technik prezentował Zbyszek Łęgowski, uczestnicy obejrzeli filmy i prezentacje firm Saga i Piekarni szwajcarskiej Intereuropol, zapoznali się z najnowszymi produktami firmy Ecolab oraz poznali nowatorskie sposoby zastosowania śmietany w gastronomii marki QimiQ.

Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz