Od kwietnia w naszej szkole organizowane są zajęcia z e-learningu w ramach projektu „Społeczeństwo obywatelskie w obiektywie”. Celem ostatecznym projektu jest przygotowanie kampanii społecznej na temat najbardziej drażliwego problemu bialskiej społeczności, oraz uwrażliwienie młodzieży na fakt, że istnieją ludzie wokół nich, którym trzeba pomóc w ramach społecznej solidarności, potrzeby serca, nie licząc w zamian na nic.

Po zakończeniu zajęć, w okresie wakacji 20 uczestników wyruszy w teren w poszukiwaniu tematu na reportaż i kampanię. Następnie zostanie wyłoniony przez opiekunów projektowych [Anna Gałązka, Edyta Śliwa] najciekawszy temat .We wrześniu 7 z 20 uczniów wyjedzie na warsztaty szkoleniowe na Wyspę Wolin by móc wspólnie z młodzieżą z całej Polski poznać tajniki tworzenia reportaży. Po powrocie razem z pozostałą grupą rozpoczną przygotowanie całego zaplecza kampanii oraz warsztaty dla 70 osób na temat praw człowieka. Być może wspólnymi siłami uda nam się uwrażliwić młodych i tych trochę starszych na ludzką krzywdę oraz fakt, że każdy z nas może wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc. Trzeba tylko chcieć.

Uczestnicy projektu