p3140199Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach projektu edukacyjnego Express Your Knowledge pod patronatem międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Ririn Prameswari z Indonezji oraz Reni Takahashi z Japonii przez pięć dni od 12 do 16 marca prowadziły warsztaty w języku angielskim dla uczniów jedenastu klas.

Galeria zdjęć

Studentki przygotowały interesujące prezentacje o swoich krajach, opowiadały o kulturze i stylu życia w Japonii i Indonezji. Remi przywiozła ze sobą prawdziwe kimono, które uczniowie mieli szansę przymierzyć, a w nagrodę za prawidłowe odpowiedzi w konkursie można było dostać własnoręcznie zrobione przez nią origami. Ririn również miała ze sobą tradycyjny indonezyjski strój, a w czasie zajęć uczyła młodzież tradycyjnego indonezyjskiego tańca poco-poco.
Studentki spotykały się również z naszymi uczniami po zajęciach w szkole, zwiedziły Białą Podlaską i stadninę koni w Janowie Podlaskim.
Spotkanie ze studentkami z AIESEC było dla naszych uczniów okazją do sprawdzenia swoich praktycznych umiejętności komunikacji w języku angielskim oraz ważną lekcją świadomości kulturowej. Opiekunką Reni i Ririn w czasie ich pobytu w szkole była p. Monika Mielecka wraz z p.Iwoną Kalenik i innymi nauczycielkami języka angielskiego.