img_1531W dniach 01-02 czerwca 2012 roku w Miętnem odbył się XXXVI Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów w dwóch blokach tematycznych:

Galeria zdjęć

- żywienie człowieka i gospodarstwo domowe: Monika Stachyra, rywalizowała z 33 uczestnikami
- architektura krajobrazu: Rafał Szulak, rywalizował z 26 uczestnikami
Zmagania uczniów rozpoczęły się testem składającym się z pytań z zakresu wiedzy tematycznej (45 pytań) oraz z wiedzy rolniczej, ekonomicznej i ekologicznej (15 pytań), następnie uczestnicy wykonywali 3 zadana praktyczne i odpowiadali na pytania jury.
Bezkonkurencyjna okazała się Monika zajmując I miejsce pokonując w pięknym stylu zgromadzoną młodzież z całej Polski w bloku żywienie człowieka i gospodarstwo domowe,
Wysokie miejsce uzyskał również Rafał zajmując 9 miejsce, zdobywając tytuł laureata w bloku architektury krajobrazu.

skanuj0001skanuj0003

Jest to wielki sukces naszych uczniów oraz ogromna radość dla nauczycieli przygotowujących uczestników do udziału w olimpiadzie. Olimpijczycy przygotowywali się pod czujnym okiem nauczycieli - opiekunów: Anny Przywuskiej, Wiolety Kuliczanki i Joanny Bojaczuk.
Na wyrazy uznania zasługują również wszyscy nauczyciele którzy wzbogacali ich w nowe doświadczenia i wiedzę która została wykorzystana w zmaganiach olimpijskich.
W imieniu dyrekcji i całego grona pedagogicznego gratulujemy uczestnikom bardzo dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów.