foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

zajcia w arboretumW dniu 08.09.2012 roku, 48 uczniów z klas 2 Tk, 3 Tk i 4 Tk technik architektury krajobrazu, wraz z opiekunami : P. Bojaczuk J., Majchrowską J. oraz p. Osiej M., uczestniczyło w wycieczce do Rogowa, w ramach projektu „Jestem dobry, będę lepszy".

Galeria zdjęć

Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego to jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce. Jest jednostką organizacyjną Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie, w skład którego wchodzi także Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, Nadleśnictwo Rogów oraz Szkółkarski Ośrodek Szkoleniowy. Położony jest w dawnym siedlisku leśnym i ma charakter parku leśnego. Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej. Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium - ulubione miejsce wielu zwiedzających.
W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzili między innymi muzeum przyrodniczo- leśne oraz uczestniczyli w zajęciach terenowych w parku, a także odbyło przejażdżkę kolejką wąskotorową do Jeżowa i z powrotem.
Dzięki ciekawej prezentacji, przedstawionej przez pracownika tego centrum edukacji młodzież poznała między innymi zwyczaje ptactwa leśnego i wodnego. W trakcie zajęć terenowych uczniowie rozpoznawali gatunki drzew oraz uczestniczyli w konkursie. Grupa, która wskazała miejsce występowania oraz prawidłowo rozpoznała właściwe gatunki drzew w najkrótszym czasie, została nagrodzona albumami. Pozostali uczestnicy zajęć otrzymali przewodniki po parku.
Młodzież wraz z opiekunami zwiedziła również :
- Kolekcje roślin drzewiastych
- Leśne Powierzchnie Doświadczalne
- Alpinarium
- Kolekcje roślin zielnych
- Kolekcje roślin tropikalnych

 

Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz