foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

Kopia  DSC5957 wsei logo

2 października 2012 roku w naszej szkole odbyło się seminarium podsumowujące realizację projektu „SZKOŁA KLUCZOWYCH KOMPETENCJI" Program rozwijania umiejętności uczniów szkół Polski Wschodniej, którego liderem była Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Celem projektu była modernizacja treści i metod kształcenia w zakresie kluczowych kompetencji, a więc praktycznych umiejętności wynikających z rzeczywistych potrzeb środowiska rynku pracy.
Bezpośrednimi beneficjentami projektu SKK byli uczniowie czterech klas technikum- obecnie czwartych : 4Ta, 4 Tb, 4 Ti, 4 Th, realizujących po jednej z czterech wybranych do programu kompetencji kluczowych, wśród których znalazły się: znajomość języków obcych, matematyka, przedsiębiorczość oraz technologia informacyjna.
Nauczyciele biorący udział w projekcie opracowali i wdrożyli własne programy nauczania ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych umiejętności wynikających z potrzeb lokalnego rynku pracy. Wszystkie programy zakładały innowacyjność stosowanych metod nauczania, aktywizację i motywowanie uczniów do przyswajania wiedzy i praktycznych umiejętności.
Uczniowie biorący udział w projekcie uczestniczyli także w innych działaniach: Kołach Naukowych, Wakacyjnych Obozach Naukowych, Studium Kompetentnych Liderów, Przedsiębiorstwie Symulacyjnym oraz zajęciach pozalekcyjnych – Mobilnym Instytucie Kompetencji i Lekcjach Demonstracyjnych.
Realizacja Szkoły Kluczowych Kompetencji dobiegła końca. Działania realizowane w projekcie okazały się działaniami innowacyjnymi – skorelowanymi z wdrażaną od 1 września 2012 r. reformą szkolnictwa zawodowego.
Uczniowie uczestniczący w projekcie – już niebawem absolwenci - mieli możliwość: kształtowania kompetencji kluczowych, przygotowania do kształcenia ustawicznego podczas uczestnictwa w zajęciach na wyższej uczelni, wymiany doświadczeń i poglądów z uczniami z innych szkół zawodowych, kształtowania umiejętności samodoskonalenia niezbędnego w dalszym procesie kształcenia lub karierze zawodowej.
Pozyskane przez nauczycieli doświadczenie w opracowaniu i wdrażaniu własnych programów nauczania z przedmiotów ogólnokształcących, uwzględniających kształtowanie kompetencji kluczowych oraz kształcenie w zawodzie, spowoduje z pewnością rozwój indywidualnych kompetencji dydaktycznych oraz wpłynie na wzrost jakości nauczania w naszej szkole.

Szukaj

Serwisy

logo warsztaty

internat

digischool

ekonomiksu

doradztwo

aktywna tablica

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz