dsc0489 118 marca w Zespole Szkół Zawodowych nr1 w Białej Podlaskiej organizowany był Dzień Humanistyczny, podczas którego młodzież oraz nauczyciele- humaniści przygotowali wiele atrakcji. Wiązał się on z wieloma niespodziankami dla uczniów szkoły, a głównym punktem programu był spektakl „ Stara baśń" J. I. Kraszewskiego w wykonaniu teatru amatorskiego „ Jesienny Liść" w reż. Pana Jana Gałeckiego. Galeria zdjęć

Przeprowadzono konkurs historyczny „ Jeden z dziesięciu" dla klas drugich. Pan Profesor Stanisław Nosalski wygłosił prelekcję; „ Józef Ignacy Kraszewski- tytan pracy twórczej". W ramach warsztatów dziennikarskich odbyło się spotkanie z przedstawicielami portalu Biała 24, natomiast członkowie szkolnego koła dziennikarskiego zaprezentowali kolejny numer gazetki szkolnej. Podczas przerw odbywały się pokazy prezentacji multimedialnych na temat powstania styczniowego oraz dotyczące twórczości polskich pisarzy i poetów. Przed aulą można było również zapoznać się z pracami naszych uczniów przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli- humanistów. Na szkolnych korytarzach oglądaliśmy najpiękniejsze prace plastyczne uczniów oraz nagrodzone prace w konkursie: „ Ilustracja do powieści Stara baśń J. I. Kraszewskiego" oraz „ Kalendarium życia i twórczości J. I. Kraszewskiego".
Uroczyście wręczono dyplomy i nagrody laureatom szkolnych konkursów humanistycznych, które odbyły się w I semestrze roku szkolnego 2012/2013.Kulminacyjnym momentem był spektakl „ Stara baśń" J. I. Kraszewskiego w wykonaniu teatru amatorskiego „ Jesienny Liść" działającego przy Klubie Kultury Scena w Białej Podlaskiej. Spektakl reżyserował Pan Jan Gałecki- emerytowany nauczyciel języka polskiego. Na scenie oglądaliśmy kilkanaście kreacji aktorskich, wśród których znajdują się osoby w różnym wieku. Począwszy od najmłodszego pokolenia, na osobach w wieku senioralnym skończywszy. Wszyscy aktorzy wypadli przekonująco. Ciekawa scenografia, piękne stroje, klimatyczna muzyka to niewątpliwie atuty tego spektaklu. Wszystko współgra ze sobą tak idealnie, że widz choć na chwilę mógł zapomnieć o trudach dnia codziennego i przenieść się w czasy prehistoryczne. Spektakl zebrał gromkie brawa, a aktorom widzowie podziękowali na stojąco.
Dzień ten dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, dlatego z niecierpliwością czekamy następnego roku.