Na przestrzeni wielu lat historii szkoły młodzież uczestniczyła w różnych kołach zainteresowań, olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Do znaczących osiągnięć można zaliczyć:
Rok szkolny 2013/2014 - WYNIKI MATUR
Ogółem | Zdało | % | Nie zdało | % | |
ZSZ 1 | 222 | 100 | 45% | 122 | 55% |
OKE Kraków - technikum | 93320 | 50820 | 54% | 42500 | 46% |
m. Biała Podlaska-technikum | 354 | 152 | 43% | 202 | 57% |
powiat bialski-technikum | 192 | 84 | 46% | 98 | 54% |
Rok szkolny 2013/2014
Rodzaj konkursu/olimpiady | Organizator | Nagrody/osiągnięcia | Koordynator |
Ogólnopolski Raking Techników 2014 r. | Dziennik "Rzeczpospolita", miesięcznik "Perspektywy" | W 16 Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanym przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita” nasza szkoła zajęła 222, natomiast w woj. lubelskim14 pozycję.Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu technika zostały ocenione za pomocą kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach –5,51 wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych –70,16, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych- 36,17, egzamin zawodowy- 49,69. W zestawieniach zostały zaprezentowane szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową. | |
I Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Bankach | Stowarzyszenie e-Przedsiębiorczość Gniezno | finalista : Patrycja Parczyńska uczennica klasy IIIb w zawodzie technik ekonomista | p. Ewa Charytoniuk |
Rok szkolny 2012/2013 - WYNIKI MATUR
ZDAWALNOŚĆ MATURY MAJ 2013 | ||
LICEUM PROFILOWANE | TECHNIKUM | |
OKE | 59,4% | 70,6% |
LUBELSKIE | 60% | 65% |
m. Biała Podlaska | 65% | 71% |
ZSZ NR 1 | 100% | 76,64% |
Rok szkolny 2012/2013
Rodzaj konkursu/olimpiady | Organizator | Nagrody/osiągnięcia | Koordynator |
Ogólnopolski Raking Techników 2013 r. | Dziennik "Rzeczpospolita", miesięcznik "Perspektywy" | W 15 Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanym przez miesięcznik „Perspektywy" i dziennik „Rzeczpospolita" nasza szkoła zajęła 157 miejsce na 250 szkół objętych rankingiem. Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu technika zostały ocenione za pomocą pięciu kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach – 25,93, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych – 64,83, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych- 36,26, egzamin zawodowy- 49,15 oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką – 11,39. W zestawieniach zostały zaprezentowane szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową. | |
IX Ogólnopolski Konkurs „Smaki Lubelszczyzny" | Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego | Dominika Sławińska- uczennica klasy 2Tc w zawodzie technik organizacji usług gastronomicznych zajęła II miejsce w konkursie „ Smaki Lubelszczyzny" | p. Elżbieta Horodecka |
VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych „ Technik Absolwent 2012" | Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich | Ewa Kukawska- uczennica kl. 4Technikum, zawód: technik ekonomista w roku szkol.2011/2012 uzyskała I miejsce w specjalności „ technik ekonomista" | wychowawca pani Ewa Charytoniuk |
Olimpiada Innowacji Technicznych | Polski Związek Wynalazców i Racjonalizatorów | Finaliści: Paweł Kryśkiewicz, Jakub Myć- uczniowie kl. 3 w zawodzie technik informatyk | p. Sławomir Czubaj |
XXXIX Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości | Polski Związek Wynalazców i Racjonalizatorów | Finalistki: Marta Stasiewska i Anna Panasiuk- uczennice kl.3 w zawodzie technik ekonomista oraz Magda Kostyra- uczennica kl.4 w zawodzie technik handlowiec | p. Zofia Grzeczyńska i p. Agata Steckiewicz |
Rok szkolny 2011/2012 - WYNIKI MATUR
ZDAWALNOŚĆ MATURY MAJ 2012 | ||
LICEUM PROFILOWANE | TECHNIKUM | |
POLSKA | 57,00% | 70,00% |
LUBELSKIE | 58,20% | 65,20% |
ZSZ NR 1 | 91,40% | 82,60% |
Rok szkolny 2011/2012
Rodzaj konkursu/olimpiady | Organizator | Nagrody/osiągnięcia | Koordynator |
Ogólnopolski Raking Techników 2012 r. | Dziennik "Rzeczpospolita", miesięcznik "Perspektywy" | W 14 Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych nasza szkoła zajęła 168 miejsce, natomiast w Rankingu Maturalnym Techników zajęliśmy 115 miejsce w kraju i 12 miejsce w województwie lubelskim . Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu technika zostały ocenione za pomocą pięciu kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, egzamin zawodowy, oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką. W zestawieniach zostały zaprezentowane szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową. | |
XXXVI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Żywienie Człowieka i Gospodarstwo Domowe | Komitet Okręgowy w Lublinie | Laureatka: Monika Stachyra kl. 4 Te, |
p.Wioleta Kuliczanka p. Anna Przywuska |
XXXVII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych | Akademia Podlaska w Siedlcach |
Laureat: Rafał Szulak, kl 4 Tk |
p. Joanna Bojaczuk |
XXXVIII Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości | Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów |
Laureatka: Ewa Kukawska, kl. 4 Ta Finalistka: Marta Stasiewska, kl. 4 Tb |
p. Zofia Grzeczyńska |
Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu | Finalistka; Monika Stachyra, kl 4 Te | p. Jolanta Gromelska |
Olimpiada Innowacji Technicznych | Polski Związek Wynalazców i Rcjonalizatorów |
Finaliści: Ernest Chmiel, Przemysław Hołownia, Grzegorz Filipiuk, Maksymilian Jaroć, kl.3Ti, Adam Bobruk, Michał Kobyliński, kl.2Ti |
p. Sławomir Czubaj |
Rok szkolny 2010/2011 - WYNIKI MATUR
ZDAWALNOŚĆ MATURY MAJ 2011 | ||
LICEUM PROFILOWANE | TECHNIKUM | |
OKE | 51,10% | 61,40% |
LUBELSKIE | 49,20% | 54,20% |
ZSZ NR 1 | 84,75% | 72,04% |
Rok szkolny 2010/2011
Rodzaj konkursu/olimpiady | Organizator | Nagrody/osiągnięcia | Koordynator |
Ogólnopolski Raking Szkół Ponadgimnazjalnych 2011 r. |
Dziennik "Rzeczpospolita", miesięcznik "Perspektywy" | 79 miejsce w kraju wśród techników, 6 miejsce w województwie lubelskim -wskaźniki: 57,78, olimpiady - 13,49, przedmioty obowiązkowe na maturze - 69,64, przedmioty dodatkowe - 36,64, kryteria akademickie - 22,90 | |
XXXV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych | Komitet Okręgowy w Lublinie | Laureatka Monika Stachyra kl. 3 Te | p.Wioleta Kuliczanka |
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej | Polskie Towarzystwo Ekonomiczne | Finalista:Daniel Kuczewski, kl.4Tb | p. Monika Romanowska |
Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości | Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów | Finaliści: Daniel Gołaszewski, kl 4 Ta, Ewa Kukawska, kl. 3 Ta | p. Zofia Grzeczyńska, p. Agata Steckiewicz |
Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu | Finalistka; Monika Stachyra, kl 3 Te | p. Jolanta Gromelska, p. I Maj |
Olimpiada Innowacji Technicznych | Polski Związek Wynalazców i Rcjonalizatorów | Finaliści: Paweł Brzozowski, Konrad Gryczko, kl. 3 Ti | p. Sławomir Czubaj |
Rok szkolny 2009/2010 - WYNIKI MATUR
ZDAWALNOŚĆ MATURY MAJ 2010 | ||
LICEUM PROFILOWANE | TECHNIKUM | |
OKE | 58,30% | 66,60% |
LUBELSKIE | 50,80% | 60,60% |
M. BIAŁA PODLASKA | 65,80% | 72,80% |
ZSZ NR 1 | 91,01% | 72,34% |
Rok szkolny 2009/2010
Rodzaj konkursu/olimpiady | Organizator | Nagrody/osiągnięcia | Koordynator |
Ogólnopolski Raking Szkół Ponadgimnazjalnych 2010 r. |
Dziennik "Rzeczpospolita", miesięcznik "Perspektywy" | 146 pozycja w kraju, 8 miejsce w województwie, 1 miejsce w Białej Podlaskiej - 9 finalistów olimpiad, 1 laureat | |
Olimpiada Innowacji Technicznych | Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów Warszawie | Finaliści ; Arkadiusz Franczuk , Paweł Hepner z klasy 3 technik informatyk, Dawid Sidoruk , Łukasz Mentel z klasy 2 technik informatyk, Wojciech Białecki , Emil Pomorski z klasy 3 technik informatyk. Karol Dejneko, Dawid Reszko z klasy 1 technik ekonomista |
Pan Sławomir Czubaj
|
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych „Żywienie Człowieka i Gospodarstwo" | Akademia Podlaska Siedlce | Finalistka Monika Stachyra z klasy 2 technik organizacji usług gastronomicznych | Pani Wioletta Szwaj |
Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości | Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów w Warszawie | Finaliści:Sylwia Adamiuk, Łukasz Filipiuk z klasy 3 technik ekonomista | Pani Zofia Grzeczyńska |
XV Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich | Fundacja Liceów Handlowo- Kupieckich | Finalista: Daniel Kuczewski z klasy 3 technik ekonomista | Pani Elżbieta Ladwiniec |
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza" | ASP w Warszawie Wydział Grafiki | 1 miejsce w województwie Hubert Kołodziejski z klasy 2 liceum | Pani Wiesława Migasiuk |
I Ogólnopolski Konkurs Języka Rosyjskiego „ Przewodnik po Moskwie" | Wydawnictw PWN i "Russkij Fond" | Finalistka: Ewelina Kosińska z klasy 3 technik architektury krajobrazu | Pani Danna Vrubel |
Rok szkolny 2008/2009 - WYNIKI MATUR
MAJ 2009 | ||
LICEUM PROFILOWANE | TECHNIKUM | |
POWIAT BIALSKI | 51,00% | 64,00% |
M. BIAŁA PODLASKA | 69,00% | 73,00% |
ZSZ 1 | 92,80% | 78,90% |
Rok szkolny 2008/2009
Rodzaj konkursu/ olimpiady |
Organizator |
Nagrody/ osiągnięcia |
Koordynator |
Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych | Dziennik „Rzeczpospolita” Miesięcznik „Perspektywy” | 302 pozycja, 5 finalistów | |
8 Ogólnopolski Pokaz Regionalnych Stołów Wigilijnych | Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu | Nasza szkoła zajęła 1 miejsce | p. M Przywuska, p I. Zawadzka |
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości |
Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów-Warszawa |
Uczennica z klasy 3 technikum - zawód technik ekonomista - Katarzyna Ochnik została laureatką olimpiady |
Pani Edyta Śliwa |
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości |
Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów-Warszawa |
Uczennica z klasy 3 technikum - zawód technik ekonomista - Magdalena Tkaczuk została finalistką olimpiady |
Pani Edyta Śliwa |
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości |
Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów-Warszawa |
Uczennice z klasy 2 liceum profilowanego : Aleksandra Korycińska i Diana Kuszneruk zostały finalistkami olimpiady |
Pani Jolanta Lachowska |
Olimpiada Innowacji Technicznych |
Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów-Warszawa |
Uczniowie:Łukasz Sawicki, Emil Pałys, Monika Kobryńska, Marek Wanecki, Piotr Jarząbkowski z klasy 3 technikum - zawód technik informatyk zostali finalistami olimpiady |
Pan Sławomir Czubaj |
Konkurs Gastronomiczny „Ryby i owoce morza w kuchni polskiej" |
Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników -odział w Lublinie |
Uczniowie: Anna Bańkowska, Renata Mikiciuk, Artur Stasiuk z klasy 4 - zawód - kucharz zajęli 3 miejsce |
Pani Agnieszka Sęczyk |
Ogólnopolska Olimpiada Teologii Katolickiej | Diecezja Kaliska | uczennica z klasy 2 technikum- technik usług gastronomicznych zajęła 1 miejsce, została finalistką | opiekun – siostra Jadwiga Rowicka |
Rok szkolny 2007/2008
Rodzaj konkursu /olimpiady |
Organizator |
Nagrody/ osiągnięcia |
Koordynator |
Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości |
Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów |
3 finalistów: Magdalena Tkaczuk-kl. 2 Ta |
p. Agata Steckiewicz |
Olimpiada Innowacji Technicznych |
Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów |
2 finalistów: Joanna Dańko- kl. 2Ti |
p. Sławomir Czubaj |
Regionalny Konkurs Informatyczny ,,Dzień Bezpiecznego Komputera’’ |
Zespół Szkół Energetycznych w Lublinie |
I miejsce zajął: Przemysław Machometa- kl. 4 Ti |
p. Dorota Bahonko |
Ogólnopolski Projekt „Patriotyzm z pokolenia na pokolenie” |
Stowarzyszenie Parafiada i Pijarskie Centrum Edukacyjne ks. S Konarskiego |
nasza szkoła zajęła 4 miejsce |
p. Marta Sawtyruk |
Konkurs „Smaki Lubelszczyzny” |
Radio Lublin i Urząd Marszałkowski w Lublinie |
Wyróżnienie dla Technikum nr 1 |
p. Iwona Zawadzka, |
Festiwal Kuchni Polskiej - Mistrzostwa Polski w Grillowaniu w Puławach |
Urząd Marszałkowski w Lublinie |
I miejsce zajęli: Paweł Pańczuk- kl. 3 Te |
p. Iwona Zawadzka, p. Agnieszka Sęczyk |
TEATR „ Żak „ |
Założył go i prowadził przez 37 lat mgr Jan Gałecki |
OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ |
Udział młodzieży w 13 edycjach. Wielu uczniów osiągnęło wysokie lokaty premiowane indeksem na wyższą uczelnie, 5 osób zdobyło I miejsce. 1999/2000 i 2000/2001 szkoła miała finalistów w tej olimpiadzie |
OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU |
1996/1997 uczennica Technikum Zawodowego zdobyła tytuł laureata |
OLIMPIADA Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO |
1999/2000 uczennica naszej szkoły została finalistką olimpiady |
KONKURS ” Kopernik – ekonomista” |
Młodzież osiągnęła najwyższe lokaty i wyróżnienia |
TURNIEJ ”Najlepszy w zawodzie kucharz lub sprzedawca” |
Kilkakrotnie uczniowie zakwalifikowali się do finału szczebla centralnego |
ZAWODY SPORTOWE |
2001/2002 uczniowie gimnazjum zajęli: I miejsce w powiecie w koszykówce chłopców I miejsce w Podlaskiej Lidze Koszykówki chłopców 2002/2003 uczniowie szkól ponadgimnazjalnych zajęli: I miejsce w powiecie grodzkim w piłce nożnej chłopców II miejsce w województwie lubelskim Szkół Ekonomicznych w piłce nożnej chłopców |
KONKURS TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ |
1999/2000 entuzjaści informatyki wygrali konkurs Telekomunikacji Polskiej na najlepszą stronę internetową |
OGÓLNOPOLSKI KONKURS "GWIAZDKA 2002" |
2002/2003 młodzież pod kierunkiem nauczycieli warsztatów szkolnych zajęła w Poznaniu I miejsce |
Rok szkolny 2003/2004 |
Publiczne Gimnazjum nr1 uzyskało tytuł "Szkoły z klasą" certyfikat |
Ogólnopolski Rajd Grunwaldzki Młodzieży Szkół Średnich |
2003/2004 młodzież w XXVIII Ogólnopolskim Rajdzie Grunwaldzkim Młodzieży Szkół Średnich w Krakowie zajęła : I miejsce w Konkursie Krajoznawczym III miejsce w klasyfikacji generalnej obejmującej: konkurs Krajoznawczy marsz na orientacje grę terenową |
1 października 2004 r. |
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej Technikum nr 1 uzyskał tytuł "Szkoły z klasą" |
Październik 2005 r |
ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej przystępuje do programu finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa „Szkoła Marzeń” |
Osiągnięcia sportowe |
IV miejsce w finale Rejonu Biała Podlaska w Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt – LICEALIADA I miejsce w finale Miasta Biała Podlaska w Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt – LICEALIADA II miejsce w finale Miasta Biała Podlaska III miejsce w finale Miasta Biała Podlaska w Pływaniu Indywidualnym Chłopców – LICEALIADA IV miejsce w finale Miasta Biała Podlaska II miejsce w Biegach Ulicznych z okazji III miejsce w finale Miasta Biała Podlaska |
Ogólnopolski Konkurs Historyczny - styczeń 2006 |
Uczeń naszej szkoły jest laureatem etapu rejonowego |
Konkurs Biblijny |
Uczennica naszej szkoły zdobyła I miejsce |
Czerwiec 2006 |
ZSZ nr 1 otrzymuje Certyfikat Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie |
Konkurs Plastyczny „Podlasie regionem trzech kultur” |
Uczniowie naszej szkoły zdobywają I i II miejsce oraz wyróżnienia |
Konkurs „Polska w NATO” -październik 2006 |
Uczeń naszej szkoły otrzymuje III miejsce w Finale Wojewódzkim |
Konkurs Plastyczny „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę” – grudzień 2006 |
Dwie uczennice naszej szkoły otrzymują wyróżnienia |
Konkurs Plastyczny „Kartka Świąteczna” – grudzień 2006 |
Uczennice gimnazjum otrzymują wyróżnienia |
Regionalny Konkurs Wiedzy Ekologicznej – marzec 2007 |
II miejsce w V Edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej |
Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Nadzieje i rozczarowania…”- kwiecień 2007 |
Wyróżnienie dla uczennicy gimnazjum w III Ogólnopolskim Konkursie |