foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

Zapraszamy na konsultacje ze Szkolnym Doradcą Zawodowym. Wystarczy wysłać e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i zgłosić chęć udziału w spotkaniu.

W tytule wiadomości wpisz „doradztwo zawodowe”, a w treści podaj obszar, w zakresie którego chciałbyś porozmawiać podczas spotkania (np. konsultacja dot. dokumentów aplikacyjnych, określanie predyspozycji zawodowych, rozmowa doradcza itd.). Podaj swoje dane oraz klasę. W e-mailu zwrotnym otrzymasz szczegóły dotyczące spotkania.

 Zapraszamy!


 5 powodów dla których warto spotkać się ze szkolnym doradcą zawodowym

Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie: Do jakiego zawodu jesteś stworzony? Co mogę zrobić w technikum, aby pracować w wymarzonym zawodzie? A może jeszcze nie wiesz lub wahasz się nad wyborem ścieżki zawodowej?

Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to ten artykuł jest dla Ciebie. Odkryj potencjał doradztwa zawodowego, które przybliży Cię do wyboru odpowiedniej pracy.

Doradca zawodowy to specjalista, który doskonale orientuje się w najnowszych trendach i mechanizmach rynku pracy. Umów się na indywidualną rozmowę z ekspertem podczas której możesz otrzymać wsparcie w kilku obszarach:

MOJE MOCNE STRONY PREDYSPOZYCJE ZAWODOWE

Zrozumienie swoich mocnych stron i talentów jest kluczowe. Uświadomienie sobie ich, daje przewagę zarówno w życiu, jak i w pracy zawodowej, gdyż pozwala określić na czym budować podwaliny swojej kariery. Z doradcą  zawodowym przeanalizujesz swoje mocne i słabe strony, umiejętności  i zainteresowania. Jeśli doradca uzna za właściwe, zaproponuje Ci testy psychologiczne, dzięki którym określisz swoje predyspozycje zawodowe.

SZANSE ZAWODOWE PO OKREŚLONYM KIERUNKU KSZTAŁCENIA

Doradca zawodowy omówi z Tobą możliwą ścieżkę kariery zawodowej, przedstawi stanowiska o które możesz się ubiegać po ukończeniu technikum. Dodatkowo wskaże możliwości uzupełnienia kwalifikacji.

CV I LIST MOTYWACYJNY

CV to podstawowe narzędzie potrzebne do zbudowania kariery zawodowej. Przygotuj w domu swoje dokumenty aplikacyjne na stanowisko o które chcesz się ubiegać lub stwórz swój pierwszy życiorys i przynieś go na spotkanie. Doradca zawodowy pomoże uporządkować informacje związane z dotychczasowym doświadczeniem oraz osiągnięciami, ale co ważniejsze - wyeliminuje nieatrakcyjne informacje i podpowie, jak ubrać w słowa to, co chcesz zaproponować przyszłemu pracodawcy.

SYMULACJA  ROZMOWY REKRUTACYJNEJ

Rozmowa rekrutacyjna to najtrudniejszy element w procesie poszukiwania pracy. Kandydata często paraliżuje strach oraz silny stres. Jeśli nie chcesz martwić się o to, jak wypadniesz na takiej rozmowie, możesz spotkać się z psychologiem/doradcą zawodowym, który podpowie Ci, jakich pytań możesz się spodziewać i jakie jest ich „drugie dno”. Po symulacji rozmowy kwalifikacyjnej razem z doradcą omówisz swoje atuty oraz ustalisz obszary rozwojowe, które w przyszłości pozwolą Ci wypaść dobrze na interview.

 

WIEDZA NA TEMAT AKTUALNEJ SYTUACJI  NA RYNKU

Doradca zawodowy powie Ci, jakie są obecnie trendy i jakie kompetencje są poszukiwane oraz jakie są możliwości rozwoju w konkretnych branżach. Ponadto wskaże Ci możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego.To pozwoli Ci w podjęciu decyzji dotyczącej tego w jakie obszary warto inwestować oraz gdzie skierować swoją uwagę, by osiągnąć sukces.


 

Przydatne linki

 

Oferty pracy:

https://www.aplikuj.pl/praca/biala-podlaska

https://www.praca.pl/biala-podlaska.html

http://praca.jobkralle.pl (Wyszukiwarka pracy zbierającą oferty pracy z Internetu i gromadzącą wszystkie ogłoszenia z giełd pracy, stron firmowych i innych portali internetowych)

http://www.pracuj.pl/

http://praca.money.pl/

http://www.absolvent.pl/

http://www.jobexpress.pl/

http://www.infopraca.pl/

http://zielonalinia.gov.pl/

http://www.eures.praca.gov.pl/

http://www.pupbialapodlaska.pl/

http://tablica.pl/praca/

http://praktyki.edu.pl

 

Dla osób niepełnosprawnych:

http://www.bezbarier.pl/

http://niepelnosprawni.podejmesie.pl/

http://www.niepelnosprawni.gov.pl/

 

Porady:

Jak napisać CV, które zapewni Ci pracę?

Badania pokazują, że masz tylko 6 sekund, aby zainteresować pracodawcę swoim CV. Większość kandydatów rzadko otrzymuje zaproszenie na rozmowy kwalifikacyjne. Dowiedz się jak napisać CV, które da Ci przewagę nad innymi i pozwoli szybko zmienić pracę.

https://interviewme.pl/blog/jak-napisac-cv-eyetracking

Jak napisać list motywacyjny, który zapewni Ci pracę?

https://interviewme.pl/blog/jak-napisac-list-motywacyjny-do-firmy

Rozmowa kwalifikacyjna

https://interviewme.pl/blog/rozmowa-kwalifikacyjna-7-najczestszych-bledow

Zainteresowania w CV

https://interviewme.pl/blog/jak-opisac-zainteresowania-cv

Własny biznes:

http://www.zainwestujmy.pl/

http://innofund.pl/

http://wsab.org.pl/

http://ksu.parp.gov.pl/p

Inne:

http://www.ohp.pl/

https://wuplublin.praca.gov.pl/-/1118498-oferta-centrum-informacji-i-planowania-kariery-zawodowej-w-bialej-podlaskiej

http://www.siedlce.caritas.pl/index.php/centrum-wolontariatu.html

 

Doradca zawodowy omówi z Tobą możliwą ścieżkę kariery zawodowej, przedstawi stanowiska o które możesz się ubiegać po ukończeniu technikum. Dodatkowo wskaże możliwości uzupełnienia kwalifikacji.

Szukaj

Serwisy

logo warsztaty

internat

digischool

ekonomiksu

doradztwo

aktywna tablica

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz