mlody_obywatel_baner
Grupa chętnych uczniów z klas: 1 Le, 2 Le, 2 Te od października ubiegłego roku przygotowuje się do realizacji projektu angażującego naszą społeczność w działania lokalne.
Uczniowie przy wsparciu nauczycieli: P. Jolanty Król i P. Agaty Turskiej korzystają z doświadczenia Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Program CEO - „Młody Obywatel", w którym uczestniczy młodzież pozwolił na poznanie kapitału społecznego miasta i działań obywatelskich. Służyły temu lekcje dodatkowe przeprowadzone w szkole w oparciu o materiały CEO i zajęcia warsztatowe zorganizowane przez animatorów z Warszawy.
Ciekawą metodą badawczą, zaproponowaną przez organizatorów programu była gra „Oficer dlaczego". Dzięki przygotowanym kartom wywiadu uczniowie mogli wczuć się w rolę detektywa-dziennikarza i nawiązać kontakty z ciekawymi ludźmi, instytucjami.
Dzięki zdobytym doświadczeniom obecnie uczniowie rozpoczynają realizację swojego projektu: MŁODZI DLA MIASTA, CZYLI ZAANGAŻOWANY BIALCZANIN.
Planowane działania:
1. Stworzenie bazy danych miejsc, w których można pomagać .
2. Zajęcia warsztatowe na temat tworzenia stowarzyszeń.
3. Spis bialskich organizacji pożytku publicznego i kampania na rzecz przekazywania na nie 1 % podatku.
SZUKAMY SOJUSZNIKÓW I SPONSORÓW!
Jacek Kępa (2 Le) i Agata Turska