mdm02Przygotowana przez chętnych uczniów z klas 1 Le, 2 Le i 2 Te kampania na rzecz zaangażowania społecznego dobiegła końca.
Najważniejsze nasze działania:

1. Stworzyliśmy bazę danych miejsc, w których można pracować jako wolontariusz.
  2. Nawiązaliśmy współpracę z Stowarzyszeniem Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach "Wspólny Świat" oraz Stowarzyszeniem Rodziców na Rzecz Pomocy Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej - "Otwarte Serca" . Przygotowaliśmy ulotki namawiające bialczan do przekazania na nie 1 % podatku. Trafiły w ręce mieszkańców miasta w marcu.
  3. Przy współpracy z agencją reklamową Agraffka przygotowaliśmy 30 plakatów promujących wolontariat, które rozwiesiliśmy w szkołach, domach kultury, bibliotekach i innych odwiedzanych przez młodzież miejscach.
  4. Odbyły się zajęcia warsztatowe na temat zakładania stowarzyszeń. Udział w nich wzięły 3 klasy (1 Le, 2 Le, 2 Te).
  5. Tomek Wołowik (2 Te) we współpracy z absolwentem naszej szkoły, doświadczonym wolontariuszem – Mariuszem Kurzyńskim, przeprowadzili zajęcia w klasie 1 Ta. Namawiali uczniów do pracy w wolontariacie.
  6. Dnia 27 maja br. Kamil Marciniuk (2 Le) i Jacek Kępa (2Le) opowiedzieli o naszych działaniach na lokalnej prezentacji, która odbyła się w Publicznym Gimnazjum nr 6 w Białej Podlaskiej. Oprócz nas o projektach młodzieżowych wynikających z programu CEO Młody Obywatel opowiadali uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3, Publicznego Gimnazjum nr 6 i II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater w Białej Podlaskiej.
  7. Uczestniczyliśmy również w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Warszawie. Obyła się 30 maja b.r. na Zamku Królewskim.
  8. Kontynuując ideę wolontariatu 8 uczniów klasy 2 Le zorganizowało 1 czerwca b.r. Dzień Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej. Spotkanie przyniosło wiele radości zarówno dzieciom, jak i wolontariuszomSmile

Opiekun projektu:
Agata Turska