kabaret0121W końcu nasza szkoła ma kabaret o nietuzinkowej nazwie „Miał". Nazwa kabaretu nie jest taka banalna i przypadkowa i tylko wtajemniczeni znają jej genezę:)
Repertuar pierwszego występu, który odbył się 24 października również nie był przypadkowy... Galeria zdjęć

ponieważ był poświęcony zarówno nauczycielom- wspaniałym krzewicielom wiedzy, którzy niedawno obchodzili swoje święto, jak i uczniom, którzy w znoju i trudzie zgłębiają wiedzę albo przynajmniej stwarzają pozory jej zgłębiania :)
Bohaterami skeczy byli: uczeń Mariusz, który w wypracowaniu pisał o „Bogdanie ze Zbyszkowa" :), sfrustrowana występkami uczniów polonistka, uczniowie pojmujący wiedzę inaczej, zagubiony Gębała tworzący nową fabułę powieści „Chłopi" oraz wszystkowiedzący Kujoński. Występ uczniów był przeplatany zabawnymi piosenkami i uwieńczony skeczem zatytułowanym „Chyba mam talent" będący parodią jednego ze znanych programów muzycznych. W parodiowanych zmaganiach konkursowych mogliśmy podziwiać mimów przedstawiających waleczność sportową Adama Małysza, udoskonaloną odsłonę tanecznego kroku Michaela Jacksona, „Jezioro Łabędzie" w wykonaniu męskiego quartetu baletowego :) , jak również wspaniały wokal w piosenkach o misiowatej hulajnodze i Kalince. Uczniowie występujący w przedstawieniu sprawdzili się znakomicie w swoich rolach i uatrakcyjnili występ wspaniałymi pomysłami, rekwizytami i zabawnym przebraniem, co jest upamiętnione na załączonych zdjęciach.
W wystąpieniu brali udział: Anna Kukawska (ITe), Natalia Hawryluk (ITe), Anita Maksymiuk (ITe), Agata Reszko (III Tl), Mateusz Chyb (IV Td), Mateusz i Rafał Artyszuk (IVTd), Mariusz Olesiejuk (IV Td), Piotr Kuszneruk (II Td), Dawid Sałyga (II Td), Łukasz Moszkowski (II Td) i Arek Karwacki (I Ta)
Gratulujemy udanego debiutu, czekamy na kolejne wystąpienia, jak również zapraszamy wszystkich chętnych do zasilenia szacownego grona kabareciarzy. Drzwi są ciągle otwarte, a jesteśmy przekonani, że talentów aktorskich, wokalnych i tanecznych w naszej szkole nie brakuje. Zainteresowani udziałem w kolejnych przedstawieniach proszeni są o zgłoszenie się do opiekuna kabaretu p. Ewy Romaniuk. Serdecznie zapraszamy

Ewa Romaniuk