pf320 marca odbył się w Białej Podlaskiej kolejny już Regionalny Konkurs Piosenki Francuskiej. Konkurs promuje kulturę francuską i język francuski. Wokalne zmagania przeprowadzono w Bialskim Centrum Kultury.

Z mikrofonem przed publicznością zaprezentowało się dwudziestu młodych ludzi ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w naszym regionie. Konkurs zorganizowano dzięki współpracy Białej Podlaskiej z regionem Deux-Sevres we Francji oraz przy zaangażowaniu Ośrodka Francuskiego Deux-Sevres w Białej Podlaskiej.

Nasza szkoła była reprezentowana przez Agatę Reszko z klasy III Tl oraz Annę Stelmaszuk z klasy IV Tk, które poświęciły dużo czasu, pracy i energii aby solidnie przygotować się do tego konkursu. Dziewczyny wystąpiły wspaniale. Rywalizacja była na wysokim poziomie. Warto było powalczyć, ponieważ w tym roku możemy poszczycić się drugim miejscem Agaty Reszko w kategorii szkół ponadgimnazjalnych J

Serdecznie gratulujemy naszym dzielnym uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy chętnych do podjęcia tego wyzwania w przyszłym roku.