dsc0019 rozdzielczo pulpitu26 kwietnia w iście wiosennej aurze witaliśmy w progach naszej szkoły przyszłych uczniów, kolegów. Przybyli licznie, by dać się oczarować wrażeniom smakowym, estetycznym, wzrokowym i oczywiście poczuć atmosferę naszej placówki. Już na parterze szkoły odwiedzający mogli otrzymać informacje dotyczące zasad rekrutacji oraz z kolegami- uczniami udać się na zwiedzanie zakątków naszej szkoły.

W salach i pracowniach czekali na gimnazjalistów nauczyciele poszczególnych przedmiotów oraz starsi koledzy z licznymi niespodziankami. Zacznijmy od biblioteki - tutaj można było obejrzeć kroniki szkolne, wystawki tematyczne. Zapachy docierające z sal technologicznych na parterze dodatkowo rozpraszały przybyłych gości. Pora zasmakować tych specjałów. W pracowni gastronomicznej odbywał się pokaz sporządzania pierogów, połączony oczywiście z degustacją. Wspaniałe atrakcje czekały także w pracowni sprzedaży, gdzie uczniowie przeprowadzili kurs obsługi kasy fiskalnej. Każdy z gimnazjalistów mógł w krótkim czasie opanować podstawy tej obsługi. Można było też wziąć udział w quizie z wiedzy matematycznej i geograficznej. W pracowni architektury krajobrazu przygotowano zajęcia otwarte z projektowania swojego otoczenia. Kolejne kroki gimnazjaliści skierowali do sali 001, gdzie odbywał się turniej gry sieciowej- Counter Strike 1.6. W tej pracowni mieli okazję korzystać z wyposażenia, którym będą posługiwać się na co dzień i które będzie umożliwiało podnoszenie kompetencji. Szczególne zainteresowanie wzbudziła drukarka 3D. W pracowniach przedmiotowych uczniowie obejrzeli ciekawe pokazy fizyczne i chemiczne.

Nie zabrakło również rozrywki. Na scenie auli szkolnej można było zobaczyć zjawiskowy taniec „ z gwiazdami”, występ szkolnego kabaretu i grupy tanecznej. Szkolnictwo o profilu zawodowym jest ogromną szansą dla młodych ludzi na rynku pracy, dlatego szkoła czeka na przyszłych techników żywienia i usług gastronomicznych, techników ekonomistów, techników informatyków, techników handlowców, techników logistyków, techników spedytorów, techników architektury krajobrazu, techników hotelarstwa, kelnerów, czyli wszystkich tych, którzy chcą po ukończonej szkole odnaleźć się na rynku pracy lub kontynuować dalszą naukę na studiach z odpowiednim przygotowaniem zawodowym.

Tego dnia swoja obecnością zaszczyciła nas Pani Ewa Majewska- naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, która zaznaczyła, że zawsze wspiera szkolnictwo zawodowe. Dziękujemy za przybycie. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie dziękują wszystkim, którzy odwiedzili naszą placówkę. Zapraszamy, bo warto być uczniem naszej szkoły!!!