zdjÖcie z konkursu wiedzy 2 Dnia 26 lutego 2015 r odbył się Regionalny Konkurs Wiedzy o Francji organizowany przez Ośrodek Francuski Deux-Sèvres przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Białej Podlaskiej.

Nasza szkoła była reprezentowana przez Aleksandrę Szymańską oraz Agatę Parczewską z klasy III Ta, które poświęciły dużo czasu, pracy i energii aby solidnie przygotować się do konkursu. Rywalizacja była zacięta. Warto było powalczyć, ponieważ w tym roku możemy poszczycić się trzecim miejscem naszych uczennic.

Główne cele konkursu to przede wszystkim:

• popularyzacja wiedzy o Francji, jej kulturze, sztuce, cywilizacji
  • doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka francuskiego
  • integracja młodzieży uczącej się języka francuskiego.

Konkurs był organizowany w dwóch kategoriach:  gimnazjum i  szkoły ponadgimnazjalne. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych walczyło osiem drużyn dwuosobowych.

Serdecznie gratulujemy dzielnym uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy chętnych do podjęcia tego wyzwania w przyszłym roku.

zdjÖcie z konkursu wiedzy 2

zdjęcie z konkursu wiedzy